Zarif ve Kusursuz: Prenses Diana

Zarif ve Kusursuz: Prenses Diana

Bir Prensle evlenmek pek çok genç kadın için masalsı bir hayal. Her ne kadar otoritesine karşı durmaya çalışsa da Diana Spencer’da Prens Charles ile 1981’de evlenerek, bir anda tüm dünyanın en dikkat çeken kadını olmuştu. Halkına ve tüm dünyadaki insanlara karşı sorumlulukları olan genç Prenses, ünvanına yakışan adımlar atarak, güzelliğiyle de adından sıkça söz ettiriyordu.

Moda dünyasının en çok konuşulan markalarının en özel tasarımlarını giyen, attığı adımlarla yeni bir stil dalgası yaratan, bir giydiğini bir daha üzerinde göremediğimiz, Kraliyet kurallarının dışına çıkan asi ama asil tarzıyla tüm kadınları etkilemeyi başaran Prenses Diana, trajik kazada hayatını kaybetmemiş olsaydı, şu anda da bir tüm dünyayı her adımında etkilemeye devam edecekti.

Sarı saçları ve beyaz teniyle İngilizlerin göz bebeği olan Prenses, katıldığı her davette ve toplantıda, dünyanın hangi ülkesine giderse gitsin, zerafeti ve tavırlarıyla hafızalara kazınıyordu. Prenses olduğu dönemde ünlü moda dergilerinin kapaklarında yer alan, özgür ifadeleriyle röportaj vermekten asla çekinmeyen ve stiliyle dünya kadınlarına örnek olan Diana, bir kadının örnek alabileceği yegane değerlerden biri olarak değerlendirilebilir.

Büyük Oğlu Prens William ile 2011 yılında evlenerek, Prenses Diana’dan sonra İngiltere halkının gönlünde güzelliği ve Prensese benzeyen özellikleriyle taht kuran Kate Middleton sayesinde tüm dünyanın hayranı olduğu Diana’yı her daim hatırlanacak bir değer olacak.

Günümüzde hakkında hala filmler yapılıyor, kitaplar, makaleler yazılıyor ve İngiliz Kraliyet Ailesi ile alakalı ne zaman bir haber çıksa, Prenses’in adını duyuyoruz. Dünya genelinde hatırı sayılır bir hayran kitlesine hitap eden Prenses Diana, zerafeti ve asil duruşuyla herkesin hayatında küçük bir iz bırakıyor. Bugün yaşasaydı 54 yaşında harika bir kadın olacağına inandığımız Prenses’in adı gelecek nesillere ilham veren bir stil ikonu olarak hafızalara yeniden kazınıyor.

0 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş