Yılbaşı Gecesi için Makyaj Önerileri
Yılbaşı Gecesi için Makyaj Önerileri

Yılbaşı Gecesi için Makyaj Önerileri

Yılbaşı Gecesi için Makyaj Önerileri dosyamızda, bu sezon yeni yılın ışıltısının gözlerde olacağının sinyalini veriyor. Sim ve parlak renklerin hüküm sürdüğü renk paletinde, sadelikten yana olan bayanların da ilgisini çekecek toprak tonları da yer alıyor. Sonbaharın hüznünü bir kenara bırakın ve Medya Moda ‘nın sizler için seçtiği ışıltılı renklere göz atın.  İşte bizim gözümüzden, Yılbaşı Partisi için Makyaj Önerileri…

Yılbaşı Gecesi için Makyaj Önerileri

Yılbaşı Gecesi için Makyaj Önerileri

Yılbaşı Gecesi için Makyaj Önerileri ‘nde bej, bronz ve gri renkleri barındıran natüral renk tonlara, zarif simlerle parlaklık kazandırılıyor.

Yılbaşı Gecesi için Makyaj Önerileri gösterişli gözler yaratmada bir numara olan simlerin ağırlıklı olduğu far paletleri dikkati çekiyor. Böylesi sade tonlara, parlaklık kazandıran pigmentlerle çarpıcı bir görünüm elde ederek, gecenin yıldızı olabilirsiniz.

Yılbaşı Gecesi için Makyaj Önerileri 'nde bej, bronz ve gri renkleri barındıran natüral renk tonlara, zarif simlerle parlaklık kazandırılıyor.

Yılbaşı Gecesi için Makyaj Önerileri ‘nde bej, bronz ve gri renkleri barındıran natüral renk tonlara, zarif simlerle parlaklık kazandırılıyor.

Kış Makyajı

Soğuk kış mevsimini en göz alıcı halinizle karşılamaya ne dersiniz? Bembeyaz kar mevsiminin doğallığını gözlere yansıtarak çekici bir görünüm; gözyüzü mavisi yardımıyla gölgelendirerek, buzlar kraliçesi kıvamında zarif bir duruş yakalayabilirsiniz.

Gök mavi renkler kış makyajınızın vazgeçilmezi olsun!

Gök mavi renkler kış makyajınızın vazgeçilmezi olsun!

Bronz Gölgeler

Gözlerden sonra yüz hatlarınızı da belirginleştirmek, yüzünüze uyguladığınız doğru gölge oyunlarıyla mümkün oluyor. Önemli olan doğal bir görünüm elde edebilmek. Burun çevrenizi belirginleştirerek inceltmek, çenenizi daha uzun göstermek ve ya elmacık kemiklerinizi derinleştirmek… Bu belirgin hilelerle, orantılı bir güzelliğe kavuşabilirsiniz. İhtiyacınınız olan iki şey var. Açık kahverengi tonlarında allık ve ince bir allık fırçası… Burun çevresine, elmacık kemiklerinizin altına bu rengi uygulayın ve sonrasında aydınlatıcıyla geri kalan bölgeleri dağıtın. Yüzünüzün güzelliğini kahverengi sayesinde ortaya çıkardıktan sonra, geriye gözler ve dudaklar kalıyor. Öncelik gözlerde….

Bronz renklerle yüzünüze gölgeler uygulayın!

Bronz renklerle yüzünüze gölgeler uygulayın!

Belirgin Gözler Yaratmak

Yüzünüzden sonra, gözlere de koyu gölgeler uygulayarak, abartısız ama göz alıcı bir etki yaratabilirsiniz. Öncelikle belirtmekte fayda var, böylesi koyu tonlar beyaz tene daha çok yakışmakta… Esmer tene sahipseniz, gözlerinize uygulayacağınız renkler daha açık ve ya renkli olmalı… O konuya sonra değineceğiz. Şimdi siyah ve ya koyu tonların asaletine gelelim. Gözlerinizin küçüklüğünden şikayet ediyorsanız, açıktan koyuya geçen gölgelerle daha belirgin; büyük göz hatlarına sahipseniz, tek ton siyah renkle dengeli bir güzellik elde edebilirsiniz. Yılbaşı gecesinde özel bir partiye davetliyseniz, elegant tarzınıza en uygun göz makyajı, bizce siyah tonlarında olmalı. Gözün iç çukuruna beyaz dokunuşlar, göz kapağına doğru siyah fırça darbeleri kullanarak, şık ve gösterişli hava bir havaya kavuşabilirsiniz. Alt kirpikleriniz için, ince fırçanız ve siyah göz kaleminizle buğulu gözler yaratarak, belirginleştirebilirsiniz.

Siyah Göz Makyajı

Siyah Göz Makyajı

Daha Renkli !

Esmer tenlere daha çok yakışacağını düşündüğümüz canlı renkler, yılbaşı gibi özel partilere uygunluğuyla dikkati çekiyor. Öncelikle üst ve alt kirpiklere ince bir eyeliner çekin. Gözün iç bölgesinden dışarıya doğru mint yeşili ve ya mavi gibi gösterişli renkler uygulayın. Ardından abartısız bir etki yaratmak adına, bir ton koyu gölge uygulayın. Fakat bu çok geniş açılı bir gölge olmamasına özen gösterin. Çünkü gözlerinize zaten ışıltılı bir renk kattınız. En son ve en gösterişli olansa, farla aynı renk olan simlerle zarif ışıltılar katmak. Gözlerinize geceye uygun parlaklık vererek, aydınlık ve ışıltılı görünmenizi sağlayacaktır.

Renkli Göz Makyajı

Renkli Göz Makyajı

Doğru Ruj Seçimi

Belirgin gözler ve belirgin yüz hatlarını tamamladınız. Şimdi sırada en can alıcı bölgeye geldi, dudaklar… Güzelliğinizin tamamlayıcı olan dudaklara öyle renkler uygulamalısınız ki, ne çok abartı görünmeli ne de silik olmalı… Daha çok gözlerinize hangi renkler tercih ettiyseniz, dudaklarınıza da o doğrultuda renkler uygulamalısınız.

Ruj Renkleri

Ruj Renkleri

Siyah gibi belirgin gözler yarattıysanız, bu belirginliği tek bir noktada toplamalısınız, yine gözlerde… Dudaklarınıza yine aynı koyulukta renkler sürerseniz, abartı bir görünüm elde etmiş olursunuz. Açık tonlar (pembe, ten rengi gibi…) dudaklarınız için daha uygun olacaktır. Geceye uygun bir görünüm çizmek için, parlatıcıdan da yardım alabilir, aydınlık bir duruş yaratabilirsiniz.

Natüral Ruj Renkleri

Natüral Ruj Renkleri

Göz makyajında tercihini daha sade, daha natüral renklerden yana kullanan bayanlar, yüzünüzün odak noktasını dudaklarda toplanmasını sağlayabilirler. Bu senenin hit renkleri arasında olan bordo ve tonları, sizi çekici bir havaya kavuşturacaktır.

Kırmızı Ruj Makyajı

Kırmızı Ruj Makyajı

Özel günleriniz için güzelliğinize güzellik katan makyaj önerileri dosyamızı incelediniz. Daha farklı makyaj uygulamaları için, sizler için oluşturduğumuz galerimizden ilham alabilir, yeni yılı en gösterişli halinizle karşılayabilirsiniz. Mutlu Yıllar!

7 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş