Yazı detoks ile karşılayın

Yazı detoks ile karşılayın

Detoks son birkaç yılın en yeni güzellik trendi. Vücudu kışın karamsarlığından temizliyor, aylar boyunca biriktirdiğimiz toksinlerden arınmasını sağlıyor. Artık yaza resmen girdiğimize göre detoks yapmanın tam vaktidir. Peki detoks yaparken nelere dikkat etmeli ne yemeli ne içmeli diyorsanız yazımızı dikkatlice okuyun ve kısa önerilerimizi dikkate alarak vücudunuzu kolayca arındırın.

Daha sağlıklı bir yaşama adım atarken nelere dikkat etmeniz gerekiyor

Ana kural; vücudunuzun detoks organlarına optimal destek sağlayacak ve zararlı maddelerden mümkün olduğunca uzak durmanıza yardımcı olacak bir yaşam stili belirleyin.

Yeterince su tüketin: Günde yaklaşık 2 litre su ya da bitki çayı 24 saat içinde kanı temizlediğinden böbreklerin çalışmasını hafifletiyor. Zararlı maddeler bu sayede çok daha kolay bir şekilde vücuttan atılıyor.

Fazla hareket edin: En iyisi temiz havada… Oksijen ve hareket metabolizmayı harekete geçiriyor ve lenf sisteminin kinematiğini hızlandırarak zehirli atıkların atılımını sağlıyor. Detoks yogasında da özellikle vücudun detoks organları ciğerler ve böbrekler kan dolaşımı sayesinde hareket kabiliyeti kazanıyor.

Masajın keyfini çıkarın: Cildimiz vücudun atık ve transport sisteminin en önemli organı. Masajın mekanik uyarımı kan dolaşımını harekete geçiriyor ve cildin fonksiyonlarını düzeltiyor. Rahatlama refleksi metabolizmada pozitif br etki bırakıyor. Özellikle sıcak uygulamalar merkezi detoks istasyonlarını uyarıyor.

Sağlıklı beslenin: Toksin atıcı sistemimiz düzenli olarak vitamin ve diğer elementlerle beslenmek durumunda. Böylelikle en yüksek düzeyde çalışması ve zararlı maddeleri hızlı bir şekilde vücuttan uzaklaştırması mümkün. Sebze, meyve ve tahıl daha sık yendiğinde bu çalışmayı hızlandırıyor. Az işlenmiş besin maddeleri vücuda gereksiz baskılayan stabilizatör ve tatlandırıcı içeren katkılar alınmasından koruyor.

Zararlı maddelerden uzak durun: Evde ya da iş yerinde çalıştığınız ortamların iyi havalandırıldığından emin olun. Böylelikle kapalı ortamlarda oluşabilecek zararlı küf mantarı, formaldehit, PVC yumuşatıcılar ve yangın söndürücü ürünlerin verecekleri zararları minimize etmiş olursunuz. Çünkü iç mekanlardaki zararlı maddelerin vücuda etkisi dışarıdakinden dört kat daha fazladır. Yeni kıyafetlerinizi kullanmadan önce birkaç kez yıkayın.

2 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş