Yaz sıcağına karşı serinlik kaynağı: Frappé

Yaz sıcağına karşı serinlik kaynağı: Frappé

Yaz biraz geç geldi ama tam geldi. Hepimiz dayanılmaz yaz sıcağına karşı koymak ve serinlemek için soğuk içeceklerden yardım alıyoruz. İşte sizin için sıcak yaz günlerinde serinlemek için büyük yardımcınız olacak kolayca hazırlayabileceğiniz bir tarifimiz var. Sıcaklık hızla artıyor ve soğuk içecekler olmazsa olmazımız ama aynı zamanda da sıcağın vücudumuzda yarattığı ağırlığı atabilmekte önemli tam da bu noktada vazgeçilmez bir içecek devreye giriyor tabi ki frappé’den bahsediyoruz.

Yunanistan’tan çıkan ve tüm dünyaya yayılan soğuk kahve kültürünün biricik örneği frappé, serinleten ve zinde hissettiren etkisiyle adeta yaz günlerinin vazgeçilmezi. İşte size bu eşsiz soğuk kahvenin kolay mı kolay tarifini vereceğiz. Hadi başlayalım…

Frappé için gereken malzemelerimiz şöyle;

  • 2 tatlı kaşığı çözünebilir hazır kahve
  • 2 tatlı kaşığı şeker
  • 4-5 tatlı kaşığı su
  • Yeteri kadar buz ve süt
  • İsteğe göre dondurma

Yapılışı;

Bir kaba ya da karıştırıcıya şekeri, kahveyi ve bir miktar suyumuzu koyuyoruz. Elde ettiğimiz karşımı iyice çalkalıyoruz.

Sunum yapacağımız bardağa buzları koyup, üzerine hazırladığımız kahveli karışımı ekliyoruz. Daha sonra sütü ilave ediyoruz. Kısacık bir zaman diliminde her evde bulunan malzemelerle nefis içeceğimiz işte, hazır! Dilerseniz dondurma da ekleyerek servis edebilirsin.

Afiyet olsun 🙂

1 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş