Yağmurlu Bir Gündü, Tıpkı Bugün Gibi

Yağmurlu Bir Gündü, Tıpkı Bugün Gibi

Mart, kazma kürek yaktırdı mı bilinmez ama kapıdan baktırdığı kesin. Birkaç güneşli günle ağzımıza bir parça bal çalan martın büyük bir çoğunluğu yağmurla geçti. Gün geldi, bir heves çıkardığımız baharlık kıyafet ve ayakkabılarımızla yağmura yakalandık.

Şimdi önümüzde bir deyimle daha imtihan var: Nisan yağmurları!

Size bir iyi bir kötü haberimiz var ve kötüden başlıyoruz; yağmurlu ve ne zaman ne yapacağı belli olmayan bu kasvetli hava bir süre daha devam edecek. Havanın ne olacağını bırakın bizi, meteoroloji bile kestiremediği için şöyle diyebiliriz ki nisan da bu şekilde devam edecek.  İyi haber bunun neresinde mi? Yağmurlu günlerde ne giyilir, nasıl giyilir, hem kuru kalınır hem de sıcak basmaz diye düşündük ve sizler için bir liste hazırladık. Karşınızda yağmurda hayatta kalma rehberi.

Sabah evden çıkarken unutmamanız gereken iki hayati şey; kapalı ayakkabı ve şemsiye. Çantanıza atacağınız minik ve ağır olmayan bir şemsiye, hem habersiz yağmurlardan ıslanmanızı engelleyecek hem de ağırlık yaparak siz yük olmayacaktır. Öyle fırtınaya ve şiddetli yağmura dayanıklı olması çok da gerekli olmayan bu şemsiyeler bu basit özellikleri sayesinde ağır malzemeler kullanılmasını da gerektirmiyor. Böylece ‘şemsiye taşımak zor geliyor, çok ağır’ bahanesinden kurtulduk değil mi?

Baharlık ayakkabılarınızı sevdiğinizi, çizme ve botlardan da sıkıldığınızı biliyoruz. Havalar biraz ısınınca, özleminize yenik düşüp ortaya çıkarttığınız babetlerinize bir süre daha ara verme zamanı. Onun yerine deri bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Çizme kullanmayı sevenlere güzel ve bir o kadar da seksi bir önerimiz de yok değil; yağmur çizmelerinizi, ten rengi çorap ve mini etekle kullanabilir, hem üşüme ve ıslanma gibi olumsuzlukları giderebilir hem de oldukça seksi gözükebilirsiniz. Peki, ‘tüm bunların üzerine ne giyebilirim’ diyorsanız hem işlevsel hem de şık yağmurluklar tam size göre.

Son önerimiz saçlarınıza; bırakın doğal halinde kalsın. Her ne kadar şemsiyenizi yanınıza alsanız da olur da saçlarınız ıslanırsa, bozuk fönle dolaşmaktansa kendi saçlarınızın çok daha güzel olduğunu hatırlatmak isteriz. Böylece saçlarınızı da bir süre dinlendirmiş olursunuz.

Yağmur dedik ama moralinizi hemen bozmayın, yaz er ya da geç gelecek. Şimdi biraz yağmurun keyfini çıkarma zamanı.

 

YORUM YAPIN

Yukarı git
0 Shares
Share
Tweet
Share
+1