Ten rengine en uygun ruj hangisi?

Ten rengine en uygun ruj hangisi?

Çok beğenerek rengine bayılarak aldığımız ruj sürünce pek de iyi durmayınca aklımızda bir soru işareti beliriyor. Acaba bana hangi renk ruj yakışır sorusu biz kadınlar için önemli bir soru. İşte biz de bu soruya sizin için yanıt bulmaya çalışalım istedik. Rengi ile bizi bizden alan bunu almazsam olmaz dediğimiz rujlar çoğu zaman kullandığımızda iyi sonuç vermiyor. Bu noktada yapılacak en iyi şey cilt rengi ve cilt alt tonuna uygun ruj seçimi işin püf noktası. Bunları dikkate alarak seçilen ruj mutlaka sizi olduğunuzdan çok daha iyi gösterecektir.

O zaman yapılacak ilk şey, bileğinizin iç kısmına bakmak olmalı. Eğer bileğinizin iç kısmına baktığınızda damarlarınızın rengi açık mavi görünüyorsa soğuk, yeşil ise sıcak alt tonuna sahip bir cilt renginiz var demektir. Bir diğer yöntem ise beyaz bir havluyu yüzünün yanında tutmak eğer havlunun yanında yüzünüz sarımsı görünüyorsa sıcak, pembemsi görünüyorsa soğuk cilt alt tenine sahipsiniz demektir. Şimdi ise gelelim, bu iki cilt alt tonuna uygun ruj rengi seçimine. Bakalım nasıl olmalıymış…

Sıcak ya da soğuk hangi renge hangi renk?..

Sıcak cilt alt tonuna sahipsen: Sıcak cilt alt tonuna sahip olan kadınlara; Cappuccino, bej tonları, turuncular, mercanlar, karamel tonları, kahverengi ve bronzlar çok yakışıyor! Eğer sen de sıcak cilt alt tonuna sahipsen ruj rengine karar verirken bu renklerden birini tercih edebilirsin.

 

Soğuk cilt alt tonuna sahipsen: Soğuk cilt alt tonuna sahip olan kadınlara ise; pembe, fuşya, gülkurusu, kırmızı, mürdüm, doğal tonlar ve mavi bazlı rujlar çok yakışıyor! Eğer soğuk cilt alt tonun varsa bu renk rujlardan tercih etmen yararına olacaktır.

 

2 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş