Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi
Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi

Geçtiğimiz günlerde Medya Moda olarak, çok keyifli bir sohbete davetliydim. Via Flat Yaşam Sokağında, Liva Flat ‘in lezzetli sunumları eşliğinde gerçekleşen, Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi ‘mizde, “Yolu Sevgiden Geçenler” üzerine konuştuk. Tarz, moda, güzellik ve bakım üzerine altın değerinde bilgiler edindik.

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi (Fotoğraf: @lariendijital)

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ‘la Söyleşi ‘mizde, hem bir çok Ankaralı Blogger arkadaşlarımla bir araya gelme fırsatı buldum, hem de Sevgi Soluk ‘un güzellik önerileriyle yepyeni püf noktaları öğrendim. Sevgili arkadaşım Nilgün Mıhçıoğlu (@nily21) ‘den gelen bu hoş davete Ayşegül Aygün (@ankaraetkinlik) de bizlere eşlik etti; haliyle eğlenceli dakikalarımız başlamış oldu. Ayrıca tatlı Zeynep Işık @lariendijital ‘in anı yakalayan çekimleriyle de bu keyifli zamanlarımız ölümsüzleşti; 2 saatin yetmediği, dört dörtlük bir söyleşi gerçekleşti… Öyleyse yerlerinize yaslanın, sizler de Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi ‘mize konuk olun…

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi (Fotoğraf: @lariendijital)

Vücudu Tanımak

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi ‘mize tarz belirlemekten başlıyoruz! Kendi imajımızı oluştururken, vücudumuzu tanımanın en önemli nokta olduğunu anlatan Sevgi Soluk, kilolu bir vücuda sahipken, ona göre giyinebilmeyi de bilmek gerektiğini söylüyor. Başkasının tarzına göre değil, içimizden geçen neyse ona göre kombinlemenin şart olduğunu; başkası ne yapıyorsa aynısını yapmanın, tarzı olmayan kişilerde görüldüğünü; kendine güvenmenin imajdan geçtiğini de bizlere hatırlatıyor.

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Modaya Dair Altın Değerinde Bilgiler

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Modaya Dair Altın Değerinde Bilgiler (Fotoğraf: @lariendijital)

Renklerden Beslenin

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi ‘mizde konu renklerden de açılıyor. Mutsuz bir günümüzdeyiz, sevgilimizden ayrıldık, ailemizle kavga ettik vs.vs… Dolayısıyla kombinlerimizde siyahlara bürünmenin en büyük yanlış olduğunu vurguluyor Sevgi Hanım… Biz güzel kadınların renklerden beslenmesi gerektiğini, canlı renklerle tazelenerek de mutlu olunabileceğini anlatıyor. (İşte o kısımda gri pantolonlara net bir çizgi çekiliyor.)

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi 'de başrolde renkler var!

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi ‘de başrolde renkler var! (Fotoğraf: @lariendijital)

Sezonlar geçer ama bazı parçalar hep kalır

“Bir gardrobun olmazsa olmazları nelerdir?” diyerek söze başlayan Sevgi Hanım, her yazarımıza bu soruyu soruyor. Ten rengi stilettoların her parçaya uyabilmesi, beyaz gömleklerin günün her saati bize eşlik edebilmesi, jean pantolonların hatta jean olan her şeyin modasının asla geçmeyeceği, basic tişörtlerin ve siyah elbiselerinse, günün kurtarıcılarından olması cevaplarıyla beraber; Sevgi Soluk ise blazer ceketlerin her daim hayatımızda olduğunu eklemeden geçmiyor.

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi 'de Günün kurtarıcıları üzerine...

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi ‘de Günün kurtarıcıları üzerine… (Fotoğraf: @lariendijital)

Vücudumuzda en fazla yatırım yapmamız gereken bölge: Yüzümüz!

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi ‘mizde konu bakım ve güzelliğe geliyor… Yüzümüzün vücudumuzdaki en önemli ve en fazla yatırım yapmamız gereken bölgemiz olduğunu tekrar tekrar bizimle paylaşıyor. Göz çevremize kremlerimizi sonsuz işaretiyle sürmemiz gerektiğini, enine çizgileri aşmanın en zoru olduğunu, enine hareketlerle çizgilerin içine geçmenin daha kolay olacağını belirtiyor.

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi 'de bakım ve güzellik önerileri

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi ‘de bakım ve güzellik önerileri (Fotoğraf: @lariendijital)

İlk kırışan bölgelerimiz: Eller ve Boyun!

Yaşımız ilerledikçe ellerimizin ve boynumuzun ilk kırışan bölgeler olduğunu da hatırlatan Sevgi Soluk, her akşam yatmadan en geç yarım saat önce krem sürmemiz gerektiğini vurguluyor. Neden yarım saat önce derseniz, yeni sürüp yattığımızda krem yüzümüzle yastığımız arasında paylaşılacağından pek faydalı olmayacağını anlatıyor. Kremi uygularken boynumuzu her zaman yukarıdan aşağıya doğru gerdirerek sürmek gerektiğini anlatarak, şimdiye kadar bildiklerimizin yanlış olduğunu görmemizi sağlıyor.

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi 'de yaşlılık belirtilerini en aza indirmenin yolları

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi ‘de yaşlılık belirtilerini en aza indirmenin yolları (Fotoğraf: @lariendijital)

Parlak Kaş ve Kirpikler

Kirpikleri güçlendirmek için boş rimel şişesine doldurulan badem yağı, benim de uzun zamandır uyguladığım bir bakım önerisiydi. Kaş ve kirpikleri gürleştiren, parlaklaştıran bu bakım önerisini Sevgi Soluk ‘tan da duymak, beni oldukça mutlu etti.

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi 'mizde kaş ve kirpik bakımı

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi ‘mizde kaş ve kirpik bakımı (Fotoğraf: @lariendijital)

Doğru Kaş Şekli

Kaşlarımızın yüzümüzün çerçevesi olduğunu, tüm ifademizi değiştirdiğini anlatan Sevgi Hanım, kalemle ölçerek doğru kaş biçimini gösterdi. Ayrıca hep aynı kaş şekliyle yaşıyor olmamızın da, fark edemediğimiz bir soruna işaret ettiğini belirtti. Değişikliğin hayatımızda şart olduğunu ve bize her zaman iyi geleceğini vurguladı.

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi 'de doğru kaş şekli ve yöntemleri

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi ‘de doğru kaş şekli ve yöntemleri (Fotoğraf: @lariendijital)

Parfümünüz hemen uçup gidiyor mu?

Sıra en çok şaşırdığım konuya geliyorum: Parfüm kalıcılığı denemesi… Sizler de parfümümüzü sıktıktan bir süre sonra uçtuğundan şikayet etmişsinizdir. Bir parfümün size uygun olup olmadığı, üzerinizde uzun süre kalacağını anlamanız için, elinize sıkıp yalamanız gerektiğini biliyor muydunuz? Dilinizi yakıyorsa size uygun değilmiş, yakmıyorsa uygunmuş. Denenebilecek, faydalı bir bilgiydi bizim için.

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi 'de kalıcı parfüm yakalamanın sırları

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi ‘de kalıcı parfüm yakalamanın sırları (Fotoğraf: @lariendijital)

Söyleşinin sonlarında doğru: Sürpriz!

Sevgi Hanımla söyleşimiz ilerlerken, hoş hediyelerle de karşılaşıyoruz. Sevgi Hanım, her bir yazarımızı ayrı ayrı düşünerek, doğal ürünleriyle tanınımış Couleur Caramel marka göz farı ve Medik8 cilt nemlendirici serumu hediye ediyor. Sevgi Hanım tavsiyesiyle gece kremimizle beraber serumu haftada 1-2 kez 1 ‘er damla süreceğim. Ayrıca göz farımı da gözlerimin iç bölgelerine sürerek aydınlatmayı planlıyorum – ki pigment olarak yoğun ve canlı bir uçuk pembe… Tekrar teşekkür ederim!

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi (Fotoğraf: @lariendijital)

İşin aslı, Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi ‘miz keyifli bir ortamda, enerjisi yüksek arkadaşlarımla hızlıca geçip bitti. 2 saatin nasıl sonlandığını anlayamadık bile! İşini severek yapan insanların, ne kadar başarılı olduğunu da Sevgi Soluk ile tekrar görmüş oldum.

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi (Fotoğraf: @lariendijital)

Her günün bir hediye olduğunu dile getiren bu güzel insanı daha yakından tanımak isterseniz, www.sevgisoluk.com web sitesini inceleyebilir, instagram hesabı olan @sevgisoluk sayfasını da takip edebilirsiniz. Bir başka etkinlik ve söyleşi haberinde daha görüşmek üzere, herkese mutlu günler dilerim!

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi (Fotoğraf: @lariendijital)

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk ile Söyleşi (Fotoğraf: @lariendijital)

89 Paylaşımlar

6 yorum

  1. Sevgili Mine ,öncelikle sizler gibi güzel kadınlarla tanıştığım ve beni sizlerle buluşturan Nilgün hanıma birkez daha teşekkürlerimi iletmek isterim .Söyleşi boyunca öyle güzel öyle içten sıcacık bakıyordun ki gözümü senden alamadım .Katılımın ilgi alakan süperdi .Öylesine güzel kaleme almışsın ki ,bu kadar şeyi ben mi anlattım ne çok şey paylaşmışız demeden edemedim .Yüreğine emeğine kalemine sağlık .Bundan sonra sıkı takipçin olacağıma emin olabilirsin .En kısa zamanda tekrar görüşmek dileği ile gönül dolusu sevgilerimi iletmek isterim 👍🙏😘

    • Cok tatlisiniz, bu hisler karsilikli sevgi hanim. cok tesekkur ediyorum. umarim ki en yakin zamanda tekrar gorusecegiz… mutlu ve saglicakla 🙂

  2. Ben aslında ilk yayımladığında okumuştum yazını, ama yorum yapmadan kapatmışım demek ki 🙂 Sevgi Hanım ile söyleşimiz çok daha uzun sürse dedim ben de, eline sağlık sen de çok güzel aktarmışsın, tekrar görüşmek ümidiyle, öpüyorum 🙂

    • Asıl ben teşekkür ederim güzel yorumun için 🙂 senin de ellerine sağlık arkadaşım, iyi ki geldik. En yakın zamanda tekrar buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorum. öperim 🙂

  3. 😘😘😘

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş