Sonbaharın En Yeni Makyaj Tüyoları
Sonbaharın En Yeni Makyaj Tüyoları

Sonbaharın En Yeni Makyaj Tüyoları

Moda kadar bakımına da önem veren kadınların güzelliğine güzellik katmaya geldik. Makyaj çantanızı yenilemeden önce, sezonun kazananlarınıyla, “sonbaharın en yeni makyaj tüyoları” yla isabetli seçimler yapın istedik.

Sonbaharın En Yeni Makyaj Tüyoları

Sonbaharın En Yeni Makyaj Tüyoları

2016 Sonbahar/Kış mevsiminin en doğru renkleri neler? Güzellik çantamızı yenilemeden önce hangi ürünlere şans vermelisiniz? Bahardan kalan renkler, kışın da etkili midir? Stilinize yaratıcılık katabilecek, “Sonbaharın En Yeni Makyaj Tüyoları” yazımızla, Medya Moda ‘nın güzellik dosyasını açıyoruz.

2016 Sonbahar ve Kış Mevsiminin En Trend 4 Makyaj Tüyosu

2016 Sonbahar ve Kış Mevsiminin En Trend 4 Makyaj Tüyosu

Yeniden Renkli Göz Kapakları

Geçtiğimiz sezondan hatırlarsınız; nude tonlarıyla göz kapaklarımızı aydınlatır, bir ton koyuyla da gölgelendirirdik. Ama şimdi güzellik uzmanları, daha renkli ve ışıltılı göz makyajı yapmamızı öneriyor. Üstelik göz kalemlerin, eyelinerların, olmadığı tekniklerle… Burda dikkat etmeniz gereken en önemli noktay, göz makyajınızı bir ton koyuyla gölgelendirilmemeniz… Örneğin tek bir ton olan elektrik mavisiyle elde edilen emin ve net bakışlar elde etmeniz… (Tabii bu renkleri, gece-gündüz kombinlerine göre pigmentleri arttırmak ve ışıldamak sizin elinizde.) Kokteyl elbiselere eşlik eden yeşiller, mavi jeanlerimize karışan maviler, sezonun en tercih edilenleri. Şimdi zaman, bakım ritüelinizi renklendirme vakti!

Göz Makyajı 2016 Sonbahar Kış

Göz Makyajı 2016 Sonbahar Kış

Kontürü Unutun

Günlük hayatımızda kontür uygulamak, makyaj masamızda daha fazla zamanımızı alıyor. Ayrıca kontür tekniğiyle gölgelenen şekiller, daha yoğun ve katmanlı bir makyaj yapmamıza neden oluyor. Bunlar dikkate alınmış olacak ki, uzmanlar anti kontür tekniği de denilebilen “strobing”i tavsiye ediyor. Aslında bir yerde de, ışıldamanın kolay yolunu sunuyor. Strobing doğallığını yakalamak için, ışığın yüzümüze en doğal vurduğu kısımlara sürmek gerekiyor. Püf noktaları; dudakların üstüne, kaşların üstüne ve altına, elmacık kemiklerine, burnun üstüne ve çeneye sürmekte saklı. Yine aydınlatıcı bir pudra ile sabitleyerek mükemmel denilebilecek bir ışıltı elde ediliyor. Gözler açığa çıkıyor, dudaklar büyüyor, elmacık kemikler belirginleşiyor ve burun daha kusursuz görünüyor.

Aydınlatıcı Makyaj Uygulamaları 2016 Sonbahar Kış

Aydınlatıcı Makyaj Uygulamaları 2016 Sonbahar Kış

Sağlıklı Görünüm

Bir çok kadın, sağlıklı görünüm elde etmenin, yoğun maskara kullanımından geçtiğini düşünür. Bir yerde doğrudur da… Canlı bakışlar elde edersiniz. Lakin hiç bir maskara da, sağlıklı bir cildin görünümüne ulaşamaz. Dinamik, parlayan bir cilde kavuşmak istiyorsanız, renkleri de dinamik seçmelisiniz. Şöyle ki, alıştığımız o toprak tonlarını ve gül kurusunu rafa kaldırıyoruz. Yerine şeftali tonlarını, uçuk pembeyi koyarak, yanaklarımızı renklendirip, canlandırıyoruz.

Şeftali Allık Makyajı 2016 Sonbahar Kış

Şeftali Allık Makyajı 2016 Sonbahar Kış

Mat mı, parlatıcı mı?

Geçtiğimiz sezonun en bilindik itemi olan mat bordo rujlara, bu kış elveda deme vakti… En sık kullanılan ve jilet eyelinerlarla cazibeyi arttıran bordo mat rujların yerini, artık renkli parlatıcılar alıyor. Piyasada sayısız çeşidiyle yer alan lip stickler, genç ve sağlıklı görünümüzü belirginleştiriyor. Özellikle netlik kazanan o renkli gözlerle, uyum içerisinde tamamlanıyor. Yine de rujlardan vazgeçemiyorsanız, hem parlatıcı hem ruj kullanabilir, kalıcılığı maksimum seviyeye ulaştırabilirsiniz.

Parlatıcı Makyaj Tüyoları 2016 Sonbahar Kış

Parlatıcı Makyaj Tüyoları 2016 Sonbahar Kış

5 Paylaşımlar

Bir yorum

  1. Merhabalar. Web sitenizde 1 adet seo amaçlı,süresiz yayında kalacak,özgün makale biçiminde olan,2-3 link çıkışlı bir adet tanıtım yazısı yayınlamak istiyorum. Tanıtım yazısında herhangi bir ürünün tanıtımını yapmayacağım. Web sitenizin içeriğine uygun, makalelerinizden ayırt edilemeyen bir yazı olacak ve benim tarafımdan yazılacak. Ücreti ne olur acaba.

    Saygılarımla…(sercinato88@gmail.com)

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş