Şeker Tadında Festival | Tatlıfest
Şeker Tadında Festival Tatlıfest Bilkent Station 'da gerçekleşti

Şeker Tadında Festival | Tatlıfest

Ankara Bilkent Station, geçtiğimiz haftalarda görüp görülebilecek en tatlı festivale ev sahipliği yaptı. Ankara Etkinlik ‘ten Ayşegül Aygün davetiyle katıldığımız Tatlı-Fest’te, denemediğimiz yenilik, görmediğimiz tarif, tatmadığımız lezzet kalmadı.

Şeker Tadında Festival Tatlıfest Bilkent Station 'da gerçekleşti

Şeker Tadında Festival Tatlıfest Bilkent Station ‘da gerçekleşti

Cupcakeler, biberli çikolatalar, baklava sokağı, kokteyllerle lezzet denemeleri, macaron yapımı, ödüllü yaş pastalar, lezzetli kurabiyeler ve daha neler neler… Hazırsanız eğer, yutkunarak özlediğim o lezzetleri anlatmaya başlıyorum.

Şeker Tadında Festival | Tatlıfest

Şeker Tadında Festival | Tatlıfest

Yeni aşkım Vanilyalı Limonlu Cupcake

Şeker Tadında Festival | Tatlıfest ‘te rengarenk süslemeleri ve lezzetli kremalarıyla ün salmış Very Cupcake standından başladık. En mutsuz anınızda bile gülümsemenize neden olan o keklerden tek denemediğim limonlu vanilyalısı kalmıştı ve evet onu da yedim. Mini çilekli cupcakeler de tadımlık ikram edildi. Bu arada çikolatalı cookieleri de çok lezzetliydi. Very cupcakein keklerinin yanısıra cookielerini de tatmalısınız 🍪

Şeker Tadında Festival | Tatlıfest Very Cupcake

Şeker Tadında Festival | Tatlıfest Very Cupcake

Karamelli Triliçe İkramları

Zeynel Çilli ‘nin standında ne var demeye kalmadan elimize iki ikram tutuşturuldu. Henüz cupcakelerin tadı damağımızdayken, yoğun karamelli triliçesi, o kadar hafif ve yumuşaktı ki… büyük konuşmak istemem ama yediğim en lezzetli triliçe olabilirdi.

Şeker Tadında Festival | Tatlıfest 'te Zeynel Çilli Karamelli Triliçe

Şeker Tadında Festival | Tatlıfest ‘te Zeynel Çilli Karamelli Triliçe

Fiji ‘den Tatlı Fest ‘e

Ankara ‘da döne dolaşa aradığım Fiji Water ‘ın artezyen suları da Bilkent Station ‘daydı. Rihanna ‘nın favorisi dedikleri kadar varmış. Su ne kadar lezzetli olur ki demeyin, içirdikçe içiriyormuş. (Ph değeri 7.7)

Şeker Tadında Festival | Tatlıfest 'te Fiji Water

Şeker Tadında Festival | Tatlıfest ‘te Fiji Water

Yeni Lezzet Denemeleri: Lavantalı Kek

Evet lavantalı kek yedim! Kokusuyla bildiğiniz o lavantanın kekini yapmışlar ve gerçekten çok güzel yapmışlar 🙂 Ev yapımı, belki biraz klişe olacak ama anne eli değmiş gibi sunulan bu kekler, mutlaka ama mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden… Lavantanın o keskin kokusunu bir kenara bırakın, müthiş bir aroma bırakıyor. Bu güzel kekleri de çok tatlı bir hanfendi olan Zeynep Parlak siparişle yapıyor. Buyrun efendim bu da instagram adı: zeynepinparlakdunyasi

Şeker Tadında Festival | Tatlıfest 'te Zeynep'in Parlak Dünyası

Şeker Tadında Festival | Tatlıfest ‘te Zeynep’in Parlak Dünyası

Keifi ‘nin keyif veren standı

Dünya çaylarıyla öne çıkan Keifi bu festivalde limonlu cheesecakei ile adından söz ettirdi. Uzunca kurduğu standın bir kısmında çayları ikram edilirken, diğer standını da kekler, kurabiyeler, pastalar süslüyordu. Sanırım bundan böyle Keifi ‘ye gittiğimde, bitki çaylarının yanısıra tatlılarını da es geçemeyeceğim.

Şeker Tadında Festival | Tatlıfest Keifi Tatlıları

Şeker Tadında Festival | Tatlıfest Keifi Tatlıları

Pastacılık Kursu Arayışları

Gectiğimiz pazar #tatlifest’te aklımda olanı gerçekleştirmeme yardımcı olabilecek pastacılık okuluyla daha tanıştım: TCA Turkish Culinary Academy 🍰 Amatör olarak ilgilenen ve bunu meslek haline getirmek isteyenler için bir hayli fırsatlar koyuyor önünüze🎈 Hatta fotoğrafta kendi standlarının önünde fotoğraf çekiminde %20 gibi bir indirim imkanı da sunmuştu, kaçırmadım! 5’er kişilik arkadas grubunuzu alın gidin & ben en yakın zamanda kapılarını çalacagım🍪

TCA Turkish Culinary Academy Tatlıfest 'te

TCA Turkish Culinary Academy Tatlıfest ‘te

7 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş