Sade, Basit ve Stil Kurtarıcı… O Bir ‘Beyaz Tişört’

Sade, Basit ve Stil Kurtarıcı… O Bir ‘Beyaz Tişört’

Küçük siyah bir elbise, mükemmel kesimli bir blazer ceket, şık bir kalem etek, klasik bir beyaz gömlek… Bir şey unutmadık mı? Evet evet, dolabımızın olmazsa olmaz bir parçası daha var ve şimdi onun mevsimi başlıyor. Kimden mi bahsediyoruz? Tabii ki beyaz bir tişörtten!

Her kadın gardırobunun olmazsa olmaz parçaları var. Bunlar öyle parçalardır ki yaşa, mesleğe, bekar, evli ya da anne olmamıza göre farklılık göstermez. İşte bu vazgeçilmezler listemizin öyle bir parçası var ki, ‘bu mu vazgeçilmez’ denecek kadar günlük, basit, sade ancak bir o kadar da hayat kurtarıcı. Beyaz tişörtlerden bahsediyoruz.

Dünyaca ünlü lüks markalardan tutun da, hazır giyim konusunda uzmanlaşmış dünyanın dört bir yanında mağazaları olan markalara kadar her yerde beyaz tişört bulmak mümkün. Üstelik birbirlerinden gözle görülür bir farkları da yok. Kumaş ya da kesim olarak farklılık gösteren bu tişörtler olabildiğine sade. Üzerinde hiçbir desen ya da işleme olmayan tişörtlerin bu ‘vazgeçilmez’ sıfatını alması ne garip değil mi?

Gelin beyaz bir tişörtün neden bu kadar önemli olduğunu anlamaya çalışalım: Jean, etek, şort… Aklınıza gelebilecek her şeyi ne renk olursa olsun en kolay kombileyebileceğiniz parça, beyaz bir tişört. Kumaş yapılarına göre ister günlük ister işe giderken kullanabileceğiniz beyaz tişörtleri seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta da var. Çok ince ve transparana yakın beyaz tişörtlerinizi daha günlük, kumaş yapısı kaygan ve pamuklu olanları işe giderken kullanabilirsiniz. Kumaş kalınlığı da bir diğer önemli nokta; beyaz tişörtün her ne kadar yazlık bir imajı olsa da kışın da kullanılabiliyor. Bu nedenle kalın kumaşlı tişörtleri yazın kullanmaya kalkmayın; renginin beyaz olması ve kısa kollu olması sizi serin tutacağı anlamına gelmiyor.

Beyaz tişörtlerin birbirinden ayrıldığı en önemli nokta yaka kesimi. Burada birkaç ufak tüyo vermekte fayda var; eğer büyük göğüslüyseniz kapalı yakalardan uzak durun. Boynunuza doğru gittikçe kapanan yakalar göğüslerinizin olduğundan da büyük görünmesine neden olur. Bu nedenle V yaka tişörtleri tercih etmeniz vücudunuzu daha orantılı göstermenizi sağlayacaktır. Küçük göğüslülere gelince, yuvarlak ve oval yakalı tişörtler tam size göre.

Seçimizin hangisinden yana olursa olsun sizin için yaratılmış beyaz bir tişörtü dolabınızdan eksik etmeyin ve ne giyeceğinizi bilmediğinizde ellerinize gidebileceği bir rota verin. Unutmayın zamansız parçaların modası asla geçmez. Beyaz tişört de bunlardan yalnızca biri.

YORUM YAPIN

Yukarı git
0 Shares
Share
Tweet
Share
+1