Saç Bantları İkinci Şansı Hak Ediyor

Saç Bantları İkinci Şansı Hak Ediyor

Saç bantları hiçbir zaman hayatımızdan tam olarak çıkmadı. Her sezon, farklı tarzlara sahip olanlar tarafından farklı farklı yorumlandı. Ancak saç bantları artık çok daha güçlü ve kadınsı. Siz de saç bantlarını en son okul yıllarında kullananlardansanız, saç bantlarına ikinci şansı verme zamanınız gelmiş demektir.

Saç aksesuarları yaşı kaç olursa olsun her kadının en iyi dostlarından olmuştur. Okul yıllarımızda daha fazla saç aksesuarı kullanmamızın nedeni olsa olsa, genel görünümümüzle ve kıyafetlerimizle kendimizi çok fazla yansıtamamamız olmalı. Yaş biraz daha ilerlediğinde ve okul formalarından çıkıp istediğimizi dilediğimizce giyebildiğimizde durum biraz değişti; tarzımızı oturtturduk ve saçlarımıza artık aksesuarlar eşlik etmemeye başladı, onun yerine saçlarımız aksesuarımız haline geldi. Bakımlı ve yapılı saçlarımızı toka ve bantlarla şekillendirmektense olduğu gibi bıraktık. Durum böyle olunca saç bantları ve tokalar modern ve şehirli kadının hayatından bir bir çıktı. Belki de bu nedenle hiç ‘2017 ilkbahar-yaz toka ve saç bandı modası’ diye bir şey duymadık. Ancak durum biraz değişti; bize lise yıllarımızı hatırlatan saç bantları geri geldi. Ancak öyle bildiğimiz ‘cici kız’ havasında değil. Kadınsı, seksi, romantik saç bantları sizleri bekliyor.

Uzun saç bantlarını (bu iş için ince kumaştan ulan fularlarınızı da kullanabilirsiniz) saçlarınıza iki kez dolayarak daha kalın bir bant elde edebilirsiniz. Saç bandınızı böyle kullanacaksanız saçlarınızın düz ve basık olmamasında fayda var; saçlarınızı kendi haline bırakın ve olabildiğine kabartın.

Modern zaman hippisi olmaya ne dersiniz? Öyleyse ince saç bantlarına yer açın. Çoğunlukla örgü şeklinde olan bu ince saç bantlarının çiçeklilerini de tercih edebilirsiniz. Açık ve düz saçla kullanabileceğiniz bu saç bantlarını alnınızın üst kısmına yerleştirin; bandın saçlarınızın arka kısmında kalan kısmını saçlarınızın altına gizlemeyi unutmayın.

Saç batlarını gece nasıl kullanabilirim diyorsanız, tavsiyemiz ince ve parlak saç bantlarını tercih etmeniz. Dore ya da lame renklerdeki bu saç bantları siyah sade elbisenizi bir anda değiştirecek. Bu saç bantlarını saçlarınız açık kullanabileceğiniz gibi, sıkı ve yüksek atkuyruğuyla birlikte de kullanabilirsiniz. Çocuksu havadan uzaklaşmak için bandınızı, alnınıza yakın kullanabilirsiniz.

Şık, modern ya da kadınsı… Ne derseniz diyin ancak bu saç bantları kesinlikle çocuksu değil.

1 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş