Orhan Bademli Sonbahar Kış Sezonu Saç Modelleri 2014-2015
Orhan Bademli Sonbahar Kış Sezonu Saç Modelleri 2014-2015, şeftali çekirdeğinden ilham alınan dora tatlı sarıları favori renklerden olacak.

Orhan Bademli Sonbahar Kış Sezonu Saç Modelleri 2014-2015

Orhan Bademli Sonbahar Kış Sezonu Saç Modelleri 2014-2015 , sadeliğin ön planda olduğu, agresif ve doğal görünümlü saçlarla, sonbahar mevsimine merhaba diyecek. Parlak granit, kahve tonları ve şeftali çekirdeğinden ilham alınan dora tatlı sarılar, en natüral haliyle bu sezon karşımıza çıkacak. MOS Kuaförlerinin kurucularından olan, Hair Style & Academy’nin sahibi Orhan Bademli, agresif, üzerinde uğraşılmış gibi görülmeyen doğal dalgalı saçların, kadınlar üzerinde çarpıcı bir etkisi olduğunu yorumladı ve soğuk renklerin revaçta olacağını belirtti. Cindy Crawford, Eva Herzigova, Linda Evangelista, Elle Macpherson, Yasmin Le Bon Allessandra, Victoria Secret mankenleri gibi dünya çapında ünlü top modellerin saç tasarımlarını yapan Orhan Bademli ‘den; işte bu yılın modası olacak saç modelleri…

Orhan Bademli Sonbahar Kış Sezonu Saç Modelleri 2014-2015 moda renkleri; parlak granit, kahve tonları ve şeftali çekirdeğinden ilham alınan dora tatlı sarıları!

Orhan Bademli Sonbahar Kış Sezonu Saç Modelleri 2014-2015, doğu kültürünün canlı renkleri, desenleri ve bu kültürün taşıdığı pozitif etkiyle, bu sezon saçları hareketlendirmeye hazırlanıyor. Saç renk tasarımcılarını da harekete geçiren ve adeta iyileştirici bir reçete olduğunu belirten, Saç Stilisti ve MOS Kuaförlerinin Kurucusu; OB Hair Style Akademi’nin Sahibi Orhan Bademli, “2014 – 2015 Sonbahar Kış döneminde moda dergilerinin kapaklarından ‘pırıltılı granit kahve’ tonlarının çeşitlerini bol bol göreceğiz. Diğer yansımalı tonlarda ise şeftali çekirdeğinin iç bölgesindeki ‘dore tatlı sarıları’ ve kış aylarının serin, sihirli havasını yaşarken kış renklerinden etkilendiğimiz açık sarı ‘soğuk bejlerin ve de grilerin’ hâkimiyetini göreceğiz” dedi. Sonbahar mevsimiyle uyumlu görünüm oluşturacağını düşündüğümüz bu natüral renkler, sade ve doğallığınızı ortaya çıkarabilir, pırıltılı sarılarla duruşunuza canlılık getirebilirler.

Orhan Bademli Sonbahar Kış Sezonu Saç Modelleri 2014-2015, şeftali çekirdeğinden ilham alınan dora tatlı sarıları favori renklerden olacak.

Orhan Bademli Sonbahar Kış Sezonu Saç Modelleri 2014-2015, şeftali çekirdeğinden ilham alınan dora tatlı sarıları favori renklerden olacak.

2014-2015 Sonbahar – Kış Aylarında Güzellikte Yeni Trend Sadelik ve Doğal Dalgalar…

2014 – 2015 sonbahar kış saç ve makyaj trendlerine genel olarak bakıldığında; spor şıklık, Rock ve Grunge akımlarının etkisi altında olduğunu belirten Stilist Orhan Bademli, “Bohem stili; anı yaşamayı ve yarını düşünme neşeli, mutlu ol felsefesi ile saçları şekillendiriyor. Saç trendlerine baktığımızda, geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi saç örgülerinin yine oldukça popüler olduğunu görüyoruz. Aynı şekilde, balerin topuzları ve gelişi güzel toplanmış saçlar sezonun favorisi. Atkuyruğu da tıpkı örgü saçlar gibi yükselişine devam ediyor. Güzellikte sadelik trend olduğundan doğal dalgalar, üzerinde uğraşılmış gibi görünmeyen modeller ise sıkça karşımıza çıkacak” dedi.

2014-2015 Sonbahar – Kış aylarının yeni trendi dalgalı toplanmış saçlar.

2014-2015 Sonbahar – Kış aylarının yeni trendi dalgalı toplanmış saçlar.

Bu sezon renk olsun, saç modeli olsun, gösterişli bir görünüm yakalamanın, doğallığın ön planda olduğu stillerden geçeceğini vurgulamış. Net hatların yerine karışık örgü modeller, dağınık topuz ve karmaşık ama şık dalgalar, bu kışa hakim olacak saç modelleri olarak görünmekte.

Çene Hizası Küt Kısa Modeller Bu Yıl Çok Moda!

Kişiye özel, herkese hitap eden, beğenileri etrafında toplama özelliğini taşıyan saç modellerine dikkat etmeliyiz diyen Orhan Bademli, 2014-2015 kısa saç modelleri hakkında şunları söyledi; “Bu yılın saç kesim tasarımlarımızda çene hizası küt ama uç boylarda hareket oluşturabileceğimiz saç stillerini yaratmak ve uç boylarda renkleri dışa vurulacak.”

Saç modelleri 2014-2015 senesinde Çene Hizası Küt Kısa Modeller çok moda !

Saç modelleri 2014-2015 senesinde Çene Hizası Küt Kısa Modeller çok moda !

Tek tip, düz kısalıkta saçların yerine, renklerle ışıltı katarak hareketli bir duruş sağlamayı amaçlayan Bademli, bu canlılığı kısa saçlarla da yakalanabileceğini vurgulamış.

Saç modelleri 2014-2015

Saç modelleri 2014-2015

Yüz Şekline Göre Saç Modeli Nasıl Olmalı?

Orhan Bademli, saç modelinin popüler olmasının, tamamen doğru tespitlerle yapılan işlemler sonrası ortaya çıktığından ve profesyonel kuaförlerden yararlanıldığında yakalanabileceğini vurgulamış.

Saç Modelleri 2014-2015 Dalgalı Saçlar

Saç Modelleri 2014-2015 Dalgalı Saçlar

Aynı zamanda, yüz hatlarına göre de, saç kesimlerinin dikkate alınması gerektiğini söyleyen Bademli; “Yuvarlak hatlı yüzlerde yüksek saç modellerini ve enseleri yanları kısa modelleri tercih etmek enerjik görünüm sağlıyor. Köşeli yüzlerde ise agresif küt kesimler ise net görünümü güçlendirir” dedi.

Orhan Bdemli: "Köşeli yüzlerde agresif küt kesimler, net görünümü güçlendirir” dedi.

Orhan Bademli: “Köşeli yüzlerde agresif küt kesimler, net görünümü güçlendirir” dedi.

Orhan Bademli Hakkında

MOS Kuaförlerinin kurucularından olan, Hair Style & Academy’nin sahibi Orhan Bademli 1964’te sektöre adım attı. Saç tasarımı alanında yaklaşık 50 yıllık bir tecrübeye sahip olan Bademli, 1990 yılı sonunda Türkiye’de gerçek anlamda saç modasını başlatan MOS’unkuruluş ekibinde yer aldı. 2010 yılına kadar bu grup, Türkiye’de franchise sistemi ile büyüdü. 1997-2010 yılları arasında ise öncelikleri arasında yer alan MOS Akademi hayata geçirildi. Burada salonlara ve sektöre nitelikli eleman yetiştirmek hedefiyle yola çıkıldı.

Orhan Bademli, dünyada ilk bigudi makyaj adı verilen sistemi gerçekleştirdi. Bigudi makyaj üzerine patenti olan Orhan Bademli, Paris’in en önemli saç tasarım etkinliklerinden HCF’nin ilk katılım projesinde artistik menajerlik yaptı. Ayrıca Bademli, Cindy Crawford, Eva Herzigova, Linda Evangelista, Elle Macpherson, Yasmin Le Bon Allessandra, Victoria Secret mankenleri gibi dünya çapında ünlü top modellerin saç tasarımlarını yaptı. Saç koleksiyonlarının hazırlanması, sahne showları ve koreografi çalışmaları, özel günler ve geceler için saç tasarımları, tanıtım ve reklam çalışmaları için konsept oluşturulması konularında çalışmalarına devam eden Bademli, Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Muazzez Ersoy, Emel Sayın, Candan Erçetin, Hülya Avşar gibi pek çok ünlü ile çalıştı. Yıldırım Mayruk, Cengiz Abazoğlu, Vural Gökçaylı, Arzu Kaprol, Hakan Yıldırım, Cemil İpekçi, Uğurkan Erez ile ortak projelerde bulunan Bademli, moda sektörüne yön veren profesyonellerle işbirliği yaptı. Türkiye’de düzenlenen Eurovision yarışmasındaki saç tasarımlarını da yapan Bademli, Fashion TV moda ödül töreninde “En iyi saç tasarımcısı ödülü”nü kazandı. Her yıl saç tasarım koleksiyonları yapan Bademli, meslektaşlarına seminerler vermeye devam ediyor.

6 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş