Nuxe yeni serisiyle 48 saat süren nemlendirme etkisi sunuyor

Nuxe yeni serisiyle 48 saat süren nemlendirme etkisi sunuyor

Fransa’nın lider dermokozmetik markası NUXE ikonik nemlendirici serisi Crème Fraîche de Beauté yenilendi. Nemsiz ciltlere 48 saat etkili nemlendirme ve kirlenme karşıtı etki vadeden Crème Fraîche de Beauté’nin içeriğinin kalbinde yüksek teknoloji ürünü su yosunu özü ve botanik sütler yer alıyor.

Bitkilerinden en iyi şekilde yararlanın

Bitkilerin suda ve yağda çözünme özelliğine sahip özlerinin emülsiyonundan oluşan botanik sütler, aktif moleküllerin bir konsantrasyonunu oluşturuyor. Emülsiyon, Yeşil Çay, Badem, Yulaf, Hindistan Cevizi ve Soya sütlerini bir araya getirerek her etken maddenin benzersiz zengin nemlendirme ve yumuşaklık kazandırma özelliklerini karma bir biçimde sunuyor.

Formülün bir diğer etken maddesi ise Baltık Denizi’nden yüksek teknolojiyle elde edilen Kırmızı Su Yosunu türünün Özü (Furcellaria Lumbricalis) Sürdürülebilir kalkınma prensibi çerçevesinde, doğayla dost bir süreç sonucu su yosunundan elde edilen bir şeker türü, daha sonra deniz tuzlarından zengin bir solüsyonla buluşturulmuş. Sürecin son aşamasında ise bir Hyalüronik Asit molekülüne benzer özellikler taşıyan ve suyu deriye hapseden bir molekül solüsyona eklenmiş.

Botanik sütler ve su yosunu özlerinin bileşimiyle zenginleşen Crème Fraîche de Beauté formülü, epidermisin farklı katmanlarında benzersiz bir etki sağlıyor. Üst katmanlarda cildin su moleküllerini daha etkin bir biçimde kullanmasını kolaylaştırırken derin katmanlarda ise Hyalüronik Asit üretimini destekliyor. Epidermiste üretilen Hyalüronik Asidin hücre yenilenme sürecinde daha etkin bir rol üstlendiği araştırmalarla kanıtlandığından Crème Fraîche de Beauté özellikle bu katmanda hücre yenilenmesini destekliyor.

Tüm bu süreçlerin sonu olarak Crème Fraîche de Beauté 48 saat boyunca devam eden bir nemlendirme sağlıyor. Ayrıca kirliliğe karşı cilde bir katman görevi görerek olağanüstü bir performans sunuyor. Kirlenme karşıtı özelliği, Paris’te, hava kirliliğinin en yüksek düzeyde olduğu bir dönemde test edilmiş ve 4 kat etkili kalkan özelliği kadınlar tarafından kanıtlanmış.

NUXE’ün her ürününde olduğu gibi Crème Fraîche de Beauté serisinde de kullanım keyfi ön planda. Üst notalarında frezya ve acı portakal, orta notalarında portakal çiçeği ve yasemin, alt notalarında ise odun esintilerinin yer aldığı kokusuyla, çiçeklerin hafif ferahlığını yansıtan Crème Fraîche de Beauté bir cazibe ürünü olarak öne çıkmayı da başarıyor.

2 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş