New York Gelinlik Moda Haftası Defilesi 2014-2015

New York Gelinlik Moda Haftası Defilesi 2014-2015

New York Gelinlik Moda Haftası Defilesi 2014-2015 koleksiyonlarına ait göz kamaştırıcı tasarımlar, 13-14 Ekim 2014 ‘te moda severlerin beğenisine sunuldu. Dünyaca ünlü moda evlerlerinden çıkan gelinliklerde kullanılan her parça, olabilecek en maksimize haliyle karşımızdalar… Yanlış anlaşılma olmasın ne abartı ne sade… Tasarımcıların bize verdiği his, kadınların güzelliklerini ortaya çıkaran modeller yaratarak, podyumları süslemek olmuş. Kabarık güpür kumaşların, vücudu saran dantellerin, kalp detaylı strapleslerin, balık formatı ve prenses kesim eteklerle işbirliği, en dikkat çekici haliyle sergilenmiş. Özetle, her vücut tipine uyabilecek modeller, tek bir defilede toplanarak, New York Bridal Fashion Week 2014 ‘te görücüye çıkmış. İşte Medya Moda gözünden bu sezonun gelinlik modelleri, bir nevi En’lerin yarışı…

New York Gelinlik Moda Haftası Defilesi 2014-2015 koleksiyonlarında yer alan kabarık gelinlikler, masal prenseslerini anımsatan görüntüsüyle, sezonun favorisi olmaya aday görünüyor.

New York Gelinlik Moda Haftası Defilesi 2014-2015 modelleri, gösterişli kabarık tül etekleriyle, adeta göz doldurdu. Klasikleşmiş bu formatlı etekler, önümüzdeki sezon da sıkça göreceğimiz modellerden olacak gibi. Tasarıma gelirsek… Gelinliğin straples kesim üst kısmını, güpür dantel ve taşlarla süslenmiş, ışıltı görünümün daha da belirginleşmiş. Üstü saran parlak büstiyeri kesen, yüksek bel etek kesimiyle uyumuysa, oldukça çarpıcı… Masal dünyasını podyumlara taşıyan bu modeller, uzun boylu kadınların taşıyabileceği gibi, bel bölgesinin inceliğini vurgulayan bir tasarım olmasıyla da öne çıkmış.

New York Gelinlik Moda Haftası Defilesi 2014-2015 koleksiyonlarında yer alan kabarık gelinlikler, masal prenseslerini anımsatan görüntüsüyle, sezonun favorisi olmaya aday görünüyor.

New York Gelinlik Moda Haftası Defilesi 2014-2015 koleksiyonlarında yer alan kabarık gelinlikler, masal prenseslerini anımsatan görüntüsüyle, sezonun favorisi olmaya aday görünüyor.

Uzun Duvaklar

Prenses gelin modelleri ve deniz kızı gelinlik modellerinde sıklıkla tercih edilen uzun duvaklar, New York Bridal Fashion Week 2014 ‘ün en gözde parçaları arasında yerlerini almış. Ense kısmına yapılan sade bir topuza tepeden tutturulan tül duvaklar, inci işlemeli taçlarla hoş bir uyum sergilemiş. Aynı zamanda çan etek kesimi modelle de bir arada kullanılarak, estetik bir duruş yakalamış. Gelinliğin göğüs kısmından başlayan işlemeleri, duvağın pırıltılı süslemesiyle adeta tekrar tazelenmiş. Uzun boylu kadınların tercih etmesi gereken bu duvak modelleri, moda her ne kadar gelip geçici olsa da, sonsuza denk kalıcı olma yolunda ilerliyorlar…

Uzun Duvak Modelleri

Uzun Duvak Modelleri

Balık Etek Gelinlik Modelleri

Estetik bir görünüme sahip ve zarif duruşuyla hemen kendisini fark ettiren balık formatı gelinlikler, New York Gelinlik Moda Haftası Defilesi 2014-2015 ‘de Eve of Milady Bridal Koleksiyonu, Amalia Carrara tasarımında, son derece rafine bir şıklıkla karşımıza çıkıyor. Fuarda yakından incelediğimiz transparan tüller, dantel işlemelerle hareketlendirilmiş ve her dönemde kullanılabilecek, zamansız bir tasarım olmuş. Modelin iç kısmındaki kalp kumaşının zarif nakışlarla işbirliği, geçmişin esintisini günümüze yansıtmış. Minyon silüetlere sahip bayanların ilgisini çekebilecek bu model gelinlikler, dünya modasında sıklıkla karşılaşabileceğimiz tasarımlardan biri.

Eve of Milady Gelinlik Koleksiyonu, Amalia Carrara Kreasyonu

Eve of Milady Gelinlik Koleksiyonu Amalia Carrara Kreasyonu, Balık Etek Gelinlik Modelleri

Drapeli Gelinlikler

Sezonun trendi drapeler gelinlik modellerine çok yakışıyor. Bu hareketli kumaşlara, Ivy and Aster Bridal Koleksiyonu ‘nda, en sade ve en doğal halleriyle denk geldik.  Derin ve cesur dekoltesiyle seksi bir hale bürünen tasarımda, tüllerin sade, özenli ve yumuşak kullanımı, doğallığı ön plana çıkarmış. Ünlü tasarımcı, ne ışıltılı taşlar, ne güpür danteller kullanmış. Kabarık dokular, çarpraz gelen drapelerle hareketlenerek, mütevazi bir duruş, biraz da romantik bir hal almış. Aynı zamanda gelinliğin tek omuz kesimi, adeta modeli tanrıça gibi göstermiş.

Ivy and Aster Bridal Koleksiyonu Drapeli Gelinlik Modelleri

Ivy and Aster Gelinlik Koleksiyonu Drapeli Gelinlik Modelleri

Saten Gelinlikler

Jesus Peiro Bridal Koleksiyonu’nda karşımıza çıkan saten gelinlikler, tüm ihtişamıyla moda severlere sunuldu… Gelinlik seçimlerinde parlak dokulara yer vererek, gösterişli olmak isteyen kadınların tercih edebilecekleri saten gelinlikler, her yaştan insanın özgüvenle taşıyacağı modellerden. Tasarımcı gelinliğin vücuda oturan kesimiyle tüm hatları ortaya çıkararak, feminen bir hava katmış. Oldukça sade ve tek parça bu model, kat kat gelen zengin tül duvağıyla kusursuz bir görünüme imza atmış.

Jesus Peiro Bridal Koleksiyonu Saten Gelinlik Modelleri

Jesus Peiro Gelinlik Koleksiyonu Saten Gelinlik Modelleri

New York Bridal Fashion Week 2014 içerisinden seçtiğimiz ünlü tasarımcıların hazırladığı ihtişamlı gelinliklere göz attınız. Defilede boy gösteren diğer modelleri de incelemek isterseniz, galerimize buyurun.

10 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş