Makyajın vazgeçilmez üçlüsü; bronzer, allık ve aydınlatıcı nasıl kullanılmalı?

Makyajın vazgeçilmez üçlüsü; bronzer, allık ve aydınlatıcı nasıl kullanılmalı?

Kusursuz bir makyaj elde etmek için başvurulan makyajın vazgeçilmez üçlüsü allık, bronzer ve aydınlatıcıdır. Hafif ve doğal bir makyaj yapmak istediğimiz zamanlarda bile bu üçlüyü kullanmak görünümümüzü kusursuzlaştırmak için en önemli adımlar. Ama tabi ki kusursuz bir makyaj elde etmek istiyorsak kullandığımız ürünleri doğru ve etkili bir şekilde kullanmamız her şeyin başında gelir. Bu yüzden sizler için bronzer, allık ve aydınlatıcı ürünlerini en doğru nasıl kullanmamız gerektiğine dair bir rehber sunmaya karar verdik.

Kusursuz makyajın vazgeçilmez üçlüsü

  • Allık

Allık makyaj için çok önemli bir adımdır ve bizce asla atlanmaması gereken makyajını tamamlayıcı en önemli ürünlerdendir. Hafif bir makyaj yapmak istediğimizde de bir rimel bir allık yüzümüzü renklendirmek ve soluk görüntüden kurtulmamızı sağlamak için önemli. Eğer sizde çok solgun görünüyorsun cümlesini duymaktan sıkılanlardansanız allık kullanmayı ihmal etmeyiniz. Allığınızı, yanağınızın ortasından başlayarak saç diplerinize doğru uygulamalısınız. Allık uygularken kullanılan fırça da çok önemli bu yüzden mutlaka yumuşak uçlu bir allık fırçası tercih edin. Krem formunda bir allık kullanacaksanız nemli bir makyaj süngeriyle uygulamanız yeterli olacaktır. Son olarak, 2017 makyaj trendlerinde pembe, fuşya, kayısı gibi canlı allık renklerinin çok moda olduğunu da hatırlatalım.

bronzer_allik_aydinlatici_hlighlighter_makyajin_vazgeçilmezleri_nasil_kullanilmali_madya_moda_1

  • Bronzer

Malum yaz mevsimindeyiz her yaz olduğu gibi bu yaz da bronzer güneşin ışıltısını taşıyor cildimize. Elbette sadece yaz aylarında değil kış mevsiminde de bronzer kullanmakta hiçbir sakınca yok. Nasıl kullanacağımız konusuna gelince; yaz aylarında bronzerı alın çizginize, elmacık kemiğinizin altına, ve çene kenarlarına uygulayarak hem yüz hatlarınızı ortaya çıkarabilir hem de bronz görünüm elde edebilirsiniz. Bronzer’ınızı büyük pudra fırçasıyla uygulamanızı tavsiye ederiz. Böylece bronzer cildinizde daha doğal dağılacaktır. İçinde ışıltılar bulunan bronzerlar sayesinde de daha parlak ve canlı görünebilirsiniz.

bronzer_allik_aydinlatici_hlighlighter_makyajin_vazgeçilmezleri_nasil_kullanilmali_madya_moda_2

  • Aydınlatıcı (Highlighter)

Aydınlatıcılar hayatımıza girdiğinden beri en vazgeçilmez ürün oldular. Sağlıklı ışıl ışıl bir ten görüntüsü için aydınlatıcı olmazsa olmaz artık. Aydınlatıcı tercihinizi yaparken mutlaka cilt renginizi ve cilt tipinizi göz önünde bulundurun ve böylece kusursuz aydınlığa kavuşmamak için bir nedeniniz kalmamış olur. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz pudra yapıdaki aydınlatıcıları, kuru bir cildiniz var ise likit veya krem aydınlatıcıları tercih ederek ışıl ışıl görünebilirsiniz. Beyaz tenliler sedef rengindeki aydınlatıcıları tercih edebilirler. Buğday tenliler ise şampanya pembe alt tonlu aydınlatıcıları kullanmalı. Esmer tenliler de altın ve bronz tonlarını kullanmalılardır.

bronzer_allik_aydinlatici_hlighlighter_makyajin_vazgeçilmezleri_nasil_kullanilmali_madya_moda_3

 

3 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş