Makyajhane Makyaj Eğitimi
Makyajhane Makyaj Eğitimi

Makyajhane Makyaj Eğitimi

Geçtiğimiz günlerde Ayşegül Aygün (www.ankaraetkinlik.com) organizasyonuyla, Makyajhane Makyaj Eğitimi Etkinliği daveti aldık. Daha önce Makyajhane açılış partisinde buluştuğumuz blogger arkadaşlara özel olarak hazırlanmış bu eğitimi, açıkçası uzun süredir de bekliyorduk. Öncelikle belirtmek isterim tam bana göre bir etkinliğe gelmişim. Betül Okandan ‘ın kadrajında ölümsüzleşen bu eğlenceli etkinlikte merak ettiğim makyaj tekniklerini sormak bir yana dursun; doğru makyajın farklı yüz hatlarına sahip arkadaşlara, hatta kendi yüzüme uygulanışını izleme fırsatını elde ettim. Profesyonel makyaj denemeleri evde neden hüsranla sonuçlanıyor bu etkinlikte de net bir şekilde öğrendim. İsterseniz lafı daha fazla uzatmayayım; neler öğrenmişim de makyajım daha güzel olabilirmiş sizlerle de paylaşayım.

Makyajhane Makyaj Eğitimi

Elmacık kemiklerimiz yüz hatlarımızı belirliyor

Elmacık kemiğini daha belirginleştiren allık kullanımı, etkinliğin en dikkat çekici noktalarından biriydi. Elmacık kemiğin üzerine sürmek yerine, bir tık altındaki boşluğa sürerek, yüzümüzü daha ince, zarif göstermek mümkün olabiliyormuş.

Makyajhane Makyaj Eğitimi

Küçük gözlerimize büyük dokunuşlar

Gözleriniz küçükse göz çevrenize süreceğiniz bir tık koyu farlar, sizin için en uygunları olacaktır. Hiç çekinmeden kaşlara doğru uzanan fırçanızla etkileyici bakışlar elde edebiliyorsunuz -ki buna bizzat şahit oldum. Sadece elimizi korkak alıştırmamamız lazım. Ayrıca benim gibi büyük gözlere sahipseniz de, eyeliner sürümü esnasında en iç kısmına kadar çekmelisiniz. Böylelikle göz yapınız belirginleşiyor. Gözleriniz çok güzel görünüyor.

Makyajhane Makyaj Eğitimi

Neden eyeliner çekemiyorum?

Gözünüzle kaşınız arasındaki boşluğun iki gözünüzle aynı oranda olmadığını biliyor muydunuz? Orantılı eyeliner neden çekemiyorum diyenler için, bu farkı göz önünde bulundurarak, sol gözünüze bir tık daha koyu çekebiliyormuşsunuz. Son moda olansa, (benim bilmeden uyguladığım), eyelinerın kuyruk kısmını çift çizgi bitirmekmiş. Bu da benden bir alternatif olarak aklınızda kalabilir kızlar.

Makyajhane Makyaj Eğitimi

Burnu küçültme düzeltme

Benim en çok yaptığım hatalardan birine geldik, düzgün burnumu kontürle yamultmak… Yüzümüzü daha ince gösterebilecek burnunuza, kontür paletiyle ufak sihirli dokunuşlar katabilir, zarif yüz hatlarına sahip olabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen anlatayım. Tıpkı bir tablo çalışmasını anımsatan burnu gölgelendirme, aslında çok basite dayanan bir uygulama. Bronzerı kaşınızın başlangıç noktasından itibaren aşağıya doğru düz bir çizgi halinde sürüyorsunuz ve bu işlemi burnunuzun iki tarafına da uyguluyorsunuz. Dikkat! Önemli noktayı atlamayın: bu çizgiyi burun ucuna kadar inmemelisiniz. Çünkü burun ucunuzu daha kalkık göstermeniz gerekiyor. Hemen akabinde burun kemiğinize aydınlatıcı sürerek, ince bir belirginlik yakalıyorsunuz.

Makyajhane Makyaj Eğitimi

Hepsini Makyajhane’de öğrendim.

Bu bilgileri sadece bir saat içerisinde öğrendim. Hemen bir dipnot düşeyim: Makyajhane, özel günleriniz için makyajı, kalıcı makyaj gibi makyaj uygulamaları yapan ve workshoplar düzenleyen profesyonel bir makyaj stüdyosu. Birçok make-up artist ile çalışıyor. Makyajlarında kullandıkları ürünler de Chanel, Nars Cosmetics, Guerlain, Dior, MUFE, YSL gibi markalardan oluşuyor.  Yani ben bir saatte bunları öğrendiysem, özel derslere katılsam belki Kim Kardashian olabilirim 🙂

Makyajhane Makyaj Eğitimi

 

 

 

YORUM YAPIN

Yukarı git
10 Shares
Share10
Tweet
Share
+1