Makyaj süngeri nasıl kullanılmalı?

Makyaj süngeri nasıl kullanılmalı?

Hayatımızın vazgeçilmezi olan makyaj malzemeleri denince artık akla yalnızca rimel, ruj, fondöten vb. ürünler gelmiyor. Makyajımızı yaparken kullandığımız yardımcılarımız da hayatımızı kolaylaştırırken bir o kadar da güzel görünmemize yardımcı oluyorlar. Fakat bu yardımcılar doğru kullanıldığı sürece makyajın etkili birer unsurları olabilirler. Bu yüzden biz de sizin için bu yazımızda artık her markada rahatlıkla karşımıza çıkan makyaj süngeri hakkında doğru bilgileri paylaşmaya karar verdik.

Makyaj süngeri doğru kullanılınca güzel

  • Islak kullanın

Süngerinizi kullanmadan önce ıslak olduğundan emin olmanız önemli. Bunun için, su sprey şişesi kullanmanızı tavsiye ederiz. Süngere biraz su sıkarak nemlendirmaniz yeterli olacaktır. Süngerinizin nemli olması makyaj ürünlerinizi emmesini sağlar ve daha etkili bir makyaj için büyük yardımcınız olur.

makyaj_sungeri_nasil_kullanilmali_medya_moda_3

  • Bütün yüzünüzde gezdirmeyin

Süngeri cildinizde sürüklemenize hiç gerek yok bunun yerine tampon hareketlerle kullanmanız daha etkili olacaktır. Örneğin fondöteninizi  alın, yanaklar ve çeneye noktalar halinde sürün, daha sonra nemlendirdiğiniz süngerinizle hafif dokunuşlarla dağıtın.

  • Şekline göre kullanın

Süngerin bir tarafı biraz daha sivri, diğer bir tarafı ise yuvarlaktır tabi ki böyle olmasının bir nedeni var. Yuvarlak kısmını yüzünüzün daha geniş olan kısımlarında, sivri tarafını ise göz, burun ve dudak çevresi için kullanmalısınız.

makyaj_sungeri_nasil_kullanilmali_medya_moda_2

  • Pudra için de kullanabilirsiniz

Kusursuz bir cilt görünümü için sıvı olan fondötenlerin üstüne toz pudra gibi ürünleri dağıtmak için de kullanabilirsiniz. Böylece daha eşit ve doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak bu uygulamada süngerinizin kuru olmasına dikkat edin, biri toz biri sıvı ürünler için olmak üzere iki sünger kullanın rahat edin.

  • Ona iyi davranın

Süngeriniz ne kadar kaliteli olursa olsun onun da bir kullanım süresi vardır. Bu da sizin ne kadar iyi kullandığınıza göre değişir. Öncelikle temizlerken nazik olmasınız. Yıkadıktan sonra ıslak haliyle süngerinizi makyaj çantanıza koymamalısınız. 3 ayda bir süngerinizi değiştirmenizi tavsiye ederiz.

2 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş