Kusursuz saçlar artık hayal değil

Kusursuz saçlar artık hayal değil

Saçlar ne de olsa en görünen yerdedirler ve onları dünyadan saklamak söz konusu bile değildir. Dolayısıyla saçlarımızın modeli fiziksel görünümün sırrıdır. Tabi ki hepimizin hayatımızın bir döneminde saç modelimizden nefret ettiği olmuştur. Hatta bu dönemi kötü günlere indirgemek mümkün.

Bir sabah uyanıp aynaya baktığınızda o saçların size ait olmamasını dilediğiniz olmuştur mutlaka. Ama uzmanlara göre asıl önemli olan saç şeklinin, boyutunun ve uzunluğunun vücut orantınız üzerindeki etkisidir. Saçlarınız sizi şişman göstermese de yüz şeklinizi değiştirebilir, boyunuzun kısa veya uzun görünmesinde etkili olabilir. Eğer yanlış bir saç kesimine sahipseniz, yılın geri kalan tüm günlerinde saçınız kötü görünecektir. Hatta daha da vahimi, hayatınızın geri kalanını size hiç gitmeyen bir saç modeliyle geçirmeniz de olasıdır. Artık yaz geldi kötü günleri geride bırakalım ve güneşin parlaklığında ışıldayan kusursuz saçlar için harekete geçelim. Şimdi, kusursuz saçlar yaratmanın tam zamanı.

Mükemmel saç kesimi …

Mükemmel bir saç kesimi, kişiliğiniz, yaşam tarzınız, saç kaliteniz ve yüz özelliklerinizle uyumlu olmalıdır. Saç artistlerinin işte tüm bu faktörleri göz önünde bulundurması şart. İyi bir saç kesiminin peşinde olmak için biraz azim de gerekiyor. Gerçekten yetenekli bir kuaför bulana dek üzülmeniz de olası. Ancak ısrarlı davrandığınızda kazananın siz olacağını garanti ediyoruz. O zaman işe size en uygun saç modelini bulacak, sizi anlayan, sizin için kusursuz saçlar yaratacak bir saç stilisti bulmakla başlıyoruz.

İyi bir saç stilistinin özellikleri

Bu kişi sadece iyi kesen değil aynı zamanda zevkli olmalı. Çevrenizde iyi bir kuaför bulmak için biraz araştırma yapın, gerekiyorsa biraz daha fazla ödeyin. Her saç düzeltme için iyi bir kuaföre gitmeniz gerekmiyor. Mükemmel bir tarza karar verene dek sadece birkaç kez gitmeniz yeterli. Daha sonra kesimi bozmadan kırıklarını alacak ya da fön çekecek bir mahalle kuaförünü gözünüze kestirebilirsiniz.

Kusursuz saçlar yaratmanın sırrı

Tek bir döneme bağlı kalmayın. Sırf uzun ve parlak saçlarınız geçmişte övgü aldı diye bir ömür boyu aynı modeli kullanmanız gerekmiyor. Zaman içinde yüz de yaşla birlikte değişim gösterir ve siz de saç stilinizle bu değişime ayak uydurmak durumundasınız.

Minyon bir tipe sahipseniz, kısa saçlar sizin için her zaman en iyisi olacaktır. Volümlü saçlar sizi arka planda bırakma eğiliminde olur. Kilolu kadınlar ise vücutlarını dengelemek için daha fazla hacime gereksinim duyabilirler. Ancak onların da saçları kısa olmalı ve boyun hizasını geçmemeli diyor konunun uzmanları. Uzun saç üstten başınızı düzleştirerek sizi daha kısa gösterecektir, ayrıca boynun uzatıcı hattını da kaybetmesine neden olacaktır.

2 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş