Kusursuz makyaj için uzak durulması gereken 5 yanlış

Kusursuz makyaj için uzak durulması gereken 5 yanlış

Kadınlar için olmazsa olmazdır makyaj. Hepimiz olduğumuzdan daha iyi görünmek daha bakımlı, canlı ve güzelliğimizi ortaya çıkarmak için makyaj yaparız. Ama artık bilinmesi gereken şey abartının çok gerilerde kaldığı. Her konuda olduğu gibi makyaj konusunda da doğal görünüm öne çıkıyor. Bunun için de yapılmaması gereken daha doğrusu uzak durulması gereken bazı önemli ayrıntılar var. Ancak bu ayrıntılara dikkat edersek, kusursuz ve doğal bir makyaj elde etmiş oluruz. Peki, ne mi o uzak durulması gerekenler. İşte 5 adımda makyaj yaparken herkesin yaptığı o yanlışlara bakalım.

Herkesin yaptığı 5 yanlış

Sıralayacağımız ve makyaj yaparken herkesin yaptığı 5 yanlıştan uzak durun ve kusursuz bir görünüm elde edin. Hadi başlayalım…

Fondöteni daha az kullanın

Bol bol fondöten kullanmak adeta bütün yüzü fondötene bulamak sanıldığının aksine kusurları kapamaya yaramıyor. Aksine fazla fondöten kusurları daha çok ortaya çıkarıyor ve daha çok dikkat çekmeye neden oluyor. En ideali ten rengine uygun, ince dokulu bir fondöten kullanmak, bu şekilde abartısız ve doğal bir görünüm elde edilebilir.

Temiz fırça şart

Makyaj yaparken kullandığımız fırçaların temizlenmediği takdirde cildimize ne büyük zararlar verdiğini düşündünüz mü? Bunu mutlaka göz önünde bulundurmalıyız ve en azından ayda bir fırçaları temizlemeliyiz. Ayda bir fırçaları yıkayıp kurulamak yeterli olacaktır.

En önemlilerden biri; makyajı temizlemeden sakın uyumayın

Evet, hepimiz uyku vakti geldiğinde kendimizi bir an önce yatağa atmak istiyoruz. Yüzümüzdeki makyajı temizlemek uyku zamanı geldiğinde büyük bir yük gibi görünüyor olabilir. Ama uykuya yenik düşüp makyajla uyumaya kalkarsanız çok da uzun olmayan bir süre sonra alerjik, sivilceli, soluk ve biraz daha ilerleyen süreçte de kırışık bir cilde sahip olursunuz. O yüzden mutlaka ama mutlaka makyajımızı temziliyip yatalım.

Kullandığımız ürünlerin de bir ömürleri olduğunu unutma

Kullandığımız makyaj malzemeleri, kremler, yüz yıkama jelleri hepsinin bir ömrü var ve ömürleri sonlanınca üzgünüm ama onları çöp kutusuna yollamak zorundayız. Yüz yıkama jelleri ve kapatıcıların 6 ay – 1 yıl, göz farları ve rimellerin 1-1,5 yıl ömrü var. Daha uzun süre kullanmaya çalışma makta fayda var.

Waterproof maskaralar aslında her zaman iyi değil

Waterproof maskara birçok kadının vazgeçilmezi ve sürekli tercih ettiği bir tür. Peki ama sanıldığı kadar masum mu waterproof maskaralar? Cevap hayır değiller, çünkü güçlü ve sert yapılardan dolayı sürekli kullanımda kirpiklere zarar vermesi, dökülmesine yol açması kaçınılmaz.

1 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş