Koton 2011 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Koton 2011 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Burcu Saygı – Koton’un yeni sezon koleksiyonu üç ana bölümden meydana geliyor.
Pırıltılı 70’ler

70li yılların gösterişli bohem tarzının işlendiği bu koleksiyon ilham kaynağını Akdeniz ve Ege sahil kasabalarının renk paletlerinden alıyor. Beyaz, çivit mavisi, yanık turuncu, karamel ve lacivert gibi renklerin yanı sıra kırmızı, portakal ve mor gibi gün batımı tonları tercih edilmiş. Batik desenleri, minik çiçek ve yaprak desenlerinin yanı sıra boncuk, ayna ve payet işlemeleriyle parlıyor.
Koleksiyona damgasını vuran iki siluet beraberce kullanılmış. Vücudu saran mikro şortlar, maxi elbiseler, blazer ceketler, düşük belli ve bağlama detaylı 70’ler pantolonlarının yanı sıra omuz ve etek ucunda volan detayıyla zenginleştirilmiş Çingene tarzından etkilenmiş tavır, iç içe yorumlanmış. Tığ iş trikolar bu temanın olmazsa olmaz parçaları arasında. Tunik ve elbiselerde sıkça çalışılmış trikolar, püskül detaylarıyla zenginleştirilmiş sandalet ve trikolarla kombinleniyor.
Yalın siluetler
Baharın ilk günleriyle gardıroplarda yer alacak yalın, minimal ve geometrik Koton koleksiyonu beyaza beyaz ve elektrik mavisi, limon sarısı ve portakal, nar kırmızısı, karamel, devetüyü, zümrüt yeşili gibi blok renklerin bir araya gelmesiyle şekilleniyor. 60lı ve 70li yılların yalın estetiğinden ilham alan koleksiyonda keten, pamuk gibi doğal dokular tercih ediliyor. Koton beyaz tuniklerin, yine beyaz paçaya doğru açılan pantolonlarla, diz altı kalem eteklerin, hakim yaka gömleklerle, smokin ceketlerin yine yüksek belli smokin pantolonlarla kombinlendiği bu koleksiyon, yalın tavrıyla baharın ilk günlerine damgasını vuruyor.
Geometrik uslubun, çift yırtmaç detayları, sırt ve kolda kesiklerle de yorumlandığı bu hikaye, ham keten gibi dik dokularla uçuşan şifonları bir arada kullanıyor. Çizgi raporları ve geometrik renk kullanımları bu temanın göze çarpan detayları arasında. Aksesuarda ise düz balerina, loafer ve sandaletlerin yanı sıra yine 70li yılların kalın topuklarıyla karşımıza çıkan rengarenk sandaletler, yine koleksiyon renklerinde yorumlanmış omuz çantalarıyla kombinlenmiş.
Kır esintisi

Koton sıcak yaz günlerine hafif, iyimser ve romantik bir tonla merhaba diyor. Pastel tonlar, doğal dokular, irili ufaklı çiçek desenleri tatlı bir kır havası hissettiriyor. Uçuk pembe, leylak, şeftali, nar kırmızısı, su yeşili, orman renkleri birbirine yakın tonlar kullanılarak kombinleniyor. Bembeyaz brodeler, pamuk val Çingene bluzları, yüksek belli keten şortlar ve maxi etekler sıcak yaz günlerinin olmazsa olmaz parçaları.
Ekose ve potikare  desenler yaz gardırobuna kır havası getiriyor. Volanlı omuzlar, fırfırlı etekler ve geniş paçalı pantolonlarla oluşan volümler yüksek platformlu sandaletlerle ve espadrillerle dengeleniyor. Büyük güneş gözlükleri, boyuna dolanan minik eşarplarla tamamlanıyor. Aksesuarlarda da doğal dokular göze çarpıyor. Hasır çantalar, kanvas omuz çantaları, yine ekose ve brode gibi desen ve dokularla iç içe çalışılmış.
 
 
Koton 2011 yaz sezonu için hazırladığı mayo koleksiyonuyla da iddialı. Canlı renkler kadar koyu tonlara da yer verilen koleksiyon sıcak yaz günlerini daha da ısıtacağa benziyor.
Hava yavaş yavaş ısınırken kışlık giysilerimizi de dolabımızın gerilerine kaldırma vakti geldi çattı. Yazlık giysiler için olan boşluğu doldurmamızda da Koton İlkbahar-Yaz koleksiyonu en büyük yardımcılarımızdan olacak gibi.
Unutmadan hatırlatalım, İstanbul Shopping Fest kapsamında 26 Nisan’a kadar Koton’un tüm yeni sezon ürünlerinde %30 indirim bizleri bekliyor. Hem 2011 modasını takip etmek hem de indirimden faydalanmak istiyorsanız kaçırmayın derim. Unutmayın son gün 26 Nisan…
0 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş