Kış Kilolarından Kurtulmanın Sihirli Rakamları

Kış Kilolarından Kurtulmanın Sihirli Rakamları

Aşağıdaki rakamların bilimsel gücüne inanırsanız, kış mevsiminden üzerinizde kalan fazla kilolarla vedalaşmanız çok daha kolay olacaktır.

30 gram

Her gün lifli besinlerden almak hazmı kolaylaştırıyor. Ve açlık eskisi kadar hissedilmiyor. Bu değerli maddeyi iki havuç ya da dört elma yiyerek alabilirsiniz.

7 saat

Aynı zamanda gerçek bir zayıflama reçetesi. Az uyku şişmanlama korkusunu tetikliyor. Bunun en büyük nedeni de vücudun leptin hormonunu daha az üretiyor olması. Bu hormon gece yağ rezervlerini vücudun onarımı için hücrelere ulaştırılmasını sağlıyor.

88 cm bel kalınlığı

Beliniz bu ölçülerden daha kalınsa sağlık olarak da kriz çanları çalmaya başlıyor demektir. Erkeklerde 102 cm karın çevresi diyabet, yüksek tansiyon ve kalp krizi riskini artırıyor.

23 cm ortalama

Masanızdaki tabağın daha büyük olmamasına dikkat edin. Büyük şık tabakların masanızı süslediği doğru ama bacaklara, karın ve kalçalara yan etkilerini unutmayın. Masalarda büyük tabaklara yer açmak aynı zamanda büyük tabaklarda fazla besine yer açmak demek.

500 gram

Yoyo etkisine maruz kalmadan bir haftada yarın kg vermek sağlıklı. Fazla kilolu olanlarda bu rakam haftada bir kiloya bile çıkabilir. Yavaş ama etkili… Uzmanlar yapılan diyetin günde 1500 kaloriden az olmamasını ve yemeklerin çeşitliliğine dikkat çekiyor.•

30-60 dakika

Egzersiz öncesinde, yarım ve bir saat öncesinde bir fincan kahve yağ yakımını hızlandırıyor. Kafein, kasların yağ ve karbonhidrat depolarından enerjiye dönüşmesini kolaylaştırıyor.

YORUM YAPIN

Yukarı git
0 Shares
Share
Tweet
Share
+1