Makyajınızı “Highlight” Etmenin Tam Zamanı

Makyajınızı “Highlight” Etmenin Tam Zamanı

Highlighter diyince aklınıza ilk, önemli yazıların altını çizdiğimiz şu fosforlu kalemler geliyorsa, bu yazı tam size göre. Şimdi, kalemi kağıdı yavaşça bırakın, bu kez başka bir şeyi vurguluyoruz: makyajımızı.

Son birkaç yıldır sıkça gördüğümüz bir makyaj trendi var; adeta yüzünüze güneş vuruyor gibi tatlı tatlı ışıldayan bir parlaklık. Peki bu parlaklık nereden geliyor ve nasıl uygulanıyor?

Özellikle bahar ve yaz aylarının favori makyaj tekniğini uygulamak için cebimizde birer parça güneş taşıyamayacağımıza göre, kozmetikten biraz yardım almakta fayda var.

Strobing de denilen bu tekniği uygulamak oldukça basit; güzel yanı ise minimum makyajla maksimum efektin sağlanması. Tek yapmanız gereken ince bir eye-liner ya da maskara ile uyguladığınız hafif makyajınızı “highlight” etmek. Bunun içinse highlighter’ınızı elmacık kemikleri, burun kemiği, kaş altı, dudak üzeri ve çenenize az miktarda uygulamak.

Artık kendinizi güneşli bir akşamüstünde doğal ışığınızla parlıyor gibi hissetmeye hazırsınız!

Peki, hangi highlighter’ı (aydınlatıcı) kullanmalısınız?

Artık hemen hemen her markanın koleksiyonlarında yer alan highlighter’lar içinden deneyip beğendiklerimizi aşağıda paylaşıyoruz. Farklı tonları bulunan highlighter’lardan cildinize uygununu seçebilirsiniz. Pembe tonlarından şampanya rengine hatta bronza kadar birçok farklı ton bulmak mümkün. Küçük bir ipucu: bu trendi yeni uygulayacaksanız ve önce bir denemek istiyorsanız; parlak bir göz farını deneme amaçlı kullanabilirsiniz.

Benefit  – High Beam

H&M – Halo Illuminiser

Kiko – 3D Light & Glow Highlighter

2 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş