Güzellik için önce içimizi güzelleştirelim

Güzellik için önce içimizi güzelleştirelim

Biz kadınlar, güzellik için çok çeşitli yollara başvurmaya hep hazırız. Bizim için güzel olmak kendimizi güzel hissetmek her şeyden önemlidir. Peki ama bu başvurduğumuz yolların içinde kendimizi içten güzelleştirmek yer alıyor mu? Yanlış anlamadınız tam olarak iç güzelliğini kast ediyoruz. Vücudumuzu içten temizleyerek sağlıklı beslenmeyi ve egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirerek güzelleşmek pekala mümkün.

Güzellik sağlıklı besinlerle doldurulmuş buzdolabında

Yapılacak şey basit vücudumuz için gereken vitamin ve mineralleri alarak doğru beslenerek, eğer gerekiyorsa takviye gıdalardan yardım alarak iç güzelliğini sağlamış oluruz ve sonuç ışıl ışıl parlayan bir cilt ile kapatıcıların fondötenlerin bir kenara atılması. Bu konuda size yardımcı olacağını düşündüğümüz çok faydalı birkaç besinden bahsetmek istiyoruz. Bu besinlerle güzelliği içinde hissetmek kaçınılmaz olacak. Hadi başlayalım…

Avokado

Bütün yağların kötü olduğunu düşünmeyin yağlar her zaman kötü değildir. Örneğin, doymamış yağ oranı yüksek olan avokadonun folik asit, magnezyum ve potasyumdan zengin olduğunu biliyor muydunuz? Bizim size tavsiyemiz, avokadoyu yemek ile kalmayın soyduktan sonra kabuğunu hemen çöpe atmayın, ellerin ve yüzün bu doğal mucizeden yararlansın.

Bitter çikolata

Bir parça bitter çikolatadan asla zarar gelmez. Aksine bitter çikolata çok faydalıdır. Kan akışını artıran antioksidanlar içeren bitter çikolata, ev yapımı maske malzemeleri içinde yer alabilir.

Brokoli

Evet biliyoruz brokoli öyle herkesin bayıla bayıla tükettiği bir besin değil ama faydası saymakla bitmeyen sağlıklı ve yumuşacık bir cilt için de tüketilmesi gereken bir besin. Tadından çok hoşlanmıyor olabilirsin ama cildini yumuşatıp, gerekli A, B ve C Vitaminini alabilmen için brokoliye bir şans verin.

Greyfurt

Cildi pürüzsüzleştiren likopeni bünyeye katabilmek için tadı çok da cazip olmayan, ekşi, biraz da acı greyfurtu mutlaka tüketilmesi gereken meyveler arasına koymanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Havuç

Antioksidan etkisiyle ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları engelleyen havuç, kuruluk problemini de ortadan kaldırıyor. Havuç yiyiniz ve yediriniz.

Zeytinyağı

Cildinizi nemlendirmek için özel kremlere ihtiyaç duyabilirsiniz tabi. Ama A ve E Vitaminlerinden zengin zeytinyağının da bu konuda büyük bir yardımcı olacağını unutmayın. Salatandanızda kullanabileceğiniz gibi duştan önce tüm vücuduna hafifçe sürerek nemlendirme etkisini iki katına çıkarabilirsiniz.

3 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş