Güzel cilt için tüketmeniz gereken 5 besin

Güzel cilt için tüketmeniz gereken 5 besin

Doğru ve yeterli beslenme yalnızca sağlık için değil güzellik için de olmazsa olmazlardandır. Güzel, kusursuz ve gergin bir cilt için en doğrusu vücudumuzun ihtiyacı olan ve bize gereken her şeyi sağlayacak olan besinleri tüketmektir. Örneğin; süt asitleri hazmı kolaylaştırıyor ve vücuda adeta detoks yaptırıyor. Kısa sürede belirgin bir şekilde vücudunuzu toksinlerden arındırıcı etkisi bulunuyor. Aynı zamanda lor peyniri içeriğindeki potasyum sayesinde vücuttaki fazla suyu atmaya yardımcı oluyor ve cildin gergin görünmesine yardımcı oluyor.

Sağlık ve güzellik için bunları tüketin

Antep fıstığı: Sert kabuğun içindeki yeşil yemişi adeta bir enerji deposu. İçeriğindeki çinko ve oligo element cildi korurken aynı zamanda bağ dokusunu güçlendiriyor. Doymamış yağların atılmasına yardımcı oluyor, böylelikle serbest radikaller ve yağ yakımına karşı vücudu hazırlamış oluyor. Ve yine içindeki B1 vitamini sayesinde karbondioksit metabolizmasını destekliyor.

Yulaf taneleri: İçindeki biyotin sayesinde yulaf kusursuz bir güzellik kaynağı olarak biliniyor. B vitamini yağ metabolizmasını harekete geçiriyor ve cilt yenilenmesine yardımcı oluyor. Yoğun silisyum tahıla bağ dokusu liflerinin görevlerini etkili bir şekilde yapmasını sağlıyor.

Kepekli pirinç: Pirinç gergin ve sıkı bir bağ dokusu için gerçekten inanılmaz bir besin. B2 vitamini vücuttaki fazla suyu alıyor ve toksinlerin atılımını hızlandırıyor. Nikotinik asit yaşlanma belirtilerini önlüyor ve hücrelerin gençliğini korumasına yardımcı oluyor. Ayrıca pirincin içindeki selenyum, kolajen üretiminde önemli bir görev üstleniyor. Biliyorsunuz kolajen üretimi sağlıklı bir cilt için çok önemli.

Kırmızı biber: C vitamini öncelikle selülit oluşumunda önemli bir silah olarak karşımıza çıkıyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri de kolajen liflerini yeniden üretiyor olmasından kaynaklanıyor. Üstelik kırmızı taze biberde bulunan C vitamini turunçgillerden çok daha fazla. Biberdeki A vitamininin ise büyüme hormonunu aktive edici etkisi bulunuyor.

1 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş