Günlük Hayatınız Etkilenmeden Bölgesel Yağlardan Kurtulun

Günlük Hayatınız Etkilenmeden Bölgesel Yağlardan Kurtulun

Yaş, beslenme tarzı, uzun süre hareketsiz kalmaya sebep olan günlük yaşam biçimi ve iş hayatı bazı sorunlar doğurabiliyor. Hem sağlık, hem de dış görünüş konusunda rahatsızlıklar yaratabilen bölgesel yağlar, çoğu insan için can sıkıcı bir problem. Bu derdi ortadan kaldırmak için pek çok yöntem var fakat bunlardan pek azı kesin ve sağlıklı sonuç veriyor. Alanında önemli çalışmalara imza atmış olan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Duman, hastalarına günlük hayata hiç ara vermeden bölgesel yağlarından lazerle kurtulma yöntemi olan Lazer Lipoliz yöntemini tavsiye ediyor.

Estetik cerrahi alanında devrim niteliğinde olan Lazer Lipoliz’le yağ alma ve cilt gerginleştirme operasyonları son teknolojiyle kusursuz biçimde yapılıyor. Dünyada “Laser Assisted Liposuction” olarak da adlandırılan Slimlipo ile Lazer Lipoliz yöntemleri, insanlara günlük hayatlarında hiçbir duraksama veya rahatsızlık hissetmeden yağ alma ve cilt gerginleştirme tedavilerini alma şansı sunuyor.

Bu tekniğin ülkemizdeki önde gelen temsilcisi olarak tanınan Estetik ve Plastik Cerrahi
Uzmanı Op. Dr. Ali Duman, bu metodu liposculpture (vücut şekillendirme) uygulamalarında devrim niteliğinde yenilikçi bir prosedür olarak yorumluyor.

LAZER LİPOLİZ NASIL UYGULANIYOR?

Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin olan bu uygulama, esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılması prensibine dayanıyor. İşlem yapılacak bölge belirlendikten sonra, bölgeye özel bir solüsyon veriliyor, bu hem o bölgenin hissizleşmesini sağlıyor hem de lazerimizin etkisini artırıyor. Slimlipo’nun sadece yağ hücrelerine duyarlı lazer ayarlamaları yapılıyor ve son derece ince bir kanülle yaklaşık bir milimetrelik kesikten içeri giriliyor. Sonrasında lazer o bölgedeki yağları eritiyor ve aynı anda dışarı emiliyor. Slimlipo aynı zamanda cildi geren ayrı bir lazer başlığına sahip. Cilt bu lazerle geriliyor. İşlem yaklaşık bir saat sürüyor.

Estetik Cerrah Op. Dr. Ali Duman

LAZER LİPOLİZ’İN KLASİK LİPOSUCTION’DAN FARKLARI NELER?

Lazer Lipoliz’in, klasik Liposuction yönteminden önemli farkları bulunduğunu söyleyen Op. Dr. Ali Duman, konu hakkında şu bilgileri paylaşıyor: “Klasik Liposuction işleminde, uygulama yapılacak bölgeye/tekniğe göre değişmekle birlikte sıvı veriliyor ve sonrasında yüksek bir negatif basınçla yağlar çekiliyor. Liposuction işlemi genelde hastanede ve narkoz yani genel anestezi altında yapılıyor ve sonrasında 10-15 gün süren morluklar ağrılar görülebiliyor. Ayrıca hastaları rahatsız eden bir başka detay da operasyon sonrasında 4-6 hafta süre boyunca korse kullanma gerekliliği. Üstelik en hafif liposuctionda bile 3-4 günlük bir toparlanma sürecine ihtiyaç duyuluyor.
Ancak Lazer Lipoliz, yukarıda saydığımız dezavantajların hiçbirini barındırmıyor. Lazer Lipoliz’le uygulama yapıldıktan sonra hasta aynı gün sosyal hayatına ve işine dönebiliyor. İyileşme sürecinde hastanın psikolojisini de etkileyen hayata hemen dönememe sorunu, Lazer Lipoliz’le ortadan kalkıyor. Az travmatik bir uygulama olduğu için iyileşme süreci klasik Liposuction’a göre çok daha hafif gerçekleşiyor.”

VÜDUTTA HANGİ BÖLGELERE UYGULANIYOR?

Çoğu insan için yağlanma sorununun en yoğun karşılaşıldığı karın, basen, bel gibi bölgelerin yanı sıra; yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesi de Lazer Lipoliz’in etkili olduğu bölgeler arasında yer alıyor. Bu bölgelerdeki yağlardan lokal anestezi ile tek seansta ve kanama olmaksızın kurtulmak mümkün.

Slimlipo ile Lazer Lipoliz yönteminin sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmadığını söyleyen Duman, aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağladığını söylüyor.

KİMLER LAZER LİPOLİZ YAPTIRMALI?

Lazer Lipoliz metodunun hangi vakalarda uygulanmasının ideal olduğunu sorduğumuz Op. Dr. Ali Duman, özellikle karın ve bel gibi birkaç bölgesinde az veya orta düzeyde yağ fazlalığı olanlar için bu tedaviyi öneriyor. Ayrıca boyun ve yüz cildinde gevşeklik; bacak, kol içi ve çene altında yağlanma sorunu yaşayanlar için de Ali Duman’ın tavsiyesi Lazer Lipoliz oluyor. Duman’a göre bu metod, koltuk altında aşırı terlemeden yana dertli olanlar için de ideal.

KUSURSUZ AYAK BİLEKLERİ MÜMKÜN

Bacak güzelliğinde ince ve zarif ayak bileklerinin ne denli önemli rol oynadığını herkes bilir. Fakat ince bilek her zaman zayıf olmakla doğrudan ilişkili olmayabiliyor. Bazı kadınlar ne kadar kilo verseler de, ayak bileklerini arzu ettikleri gibi inceltemiyorlar. Bunun sırrını da Op. Dr. Ali Duman’dan öğreniyoruz: “İnce ve zarif ayak bileklerine sahip olmak bu bölgedeki yağlardan kurtulmaktan geçiyor; bunu sağlamak da Lazer Lipoliz’le çok iyi sonuç veriyor”.
Bu bölgedeki yağları alarak ayak bileklerinin incelmesini sağladıklarını söyleyen Ali Duman, “Bunu başka bir yöntemle sağlamak neredeyse imkansız. Bu yöntemle tedavi ettiğimiz hastalarımız, daha önce pek çok hekime çözüm için başvurmuş ancak bir sonuca ulaşamamış olduğunu biliyoruz. Bu hastaların yüzündeki mutluluğunu görmenizi isterdim. Üstelik operasyondan hemen sonra günlük hayatınıza devam edebiliyorsunuz.” sözleriyle bir mucizeyi daha müjdelemiş oluyor.

2 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş