Göz rengine uygun far rehberi

Göz rengine uygun far rehberi

Makyajda en önemli konulardan biridir göz makyajı. Fazla vakit almadan hafif bir makyaj yapıp çıkayım dediğinizde dahi ilk yapacağınız şey göz makyajı oluyor diye tahmin ediyoruz. Gözleri belirginleştirmek elbette çok önemli ne de olsa gözler kalbin aynasıdır. İşte tam bu noktada kullanmaktan vazgeçemeyenler için far paletleri önemli bir yer tutuyor. Hangi renklerden oluşan far paletlerini seçmeliyiz diye düşünüyorsanız sizi yazımızın devamını okumaya davet ediyoruz.

Göz renginize en uygun far paletini seçin

Kahverengi, mavi, yeşil ve ela gözler… İyi ama göz rengimize hangi farlar daha uygun olur? Hemen bakalım …

  • 1 – Kahverengi gözler

Gözlerinizi iyice belirginleştirmek istiyorsanız kahverengi, altın ve mor tonlarında farlar kullanabilirsiniz. Eğer gözlerinizi daha açık renkte göstermek istiyorsanız yosun yeşili tonu da seçebilirsiniz. Gözlerinizi ön plana çıkartmak istiyorsanız da simli siyah ve gümüş tonları da çok yakışır.

  • 2 – Mavi gözler

Gözlerinize dikkat çekmek istiyorsanız her zaman göz renginizin zıt rengini kullanmanız gerekiyor. Maviyle kontrast yapan renk ise turuncudur. Ancak turuncu renkte bir far sürmek her zaman kullanışlı olmayabilir. Bunun yerine turuncu alt tonları barındıran terra cotta ve bronz renkler tercih edebilirsiniz. Bakır, altın ve kiremit tonları mavi gözleri tüm çekiciliği ile öne çıkarır.

  • 3 – Yeşil ve ela gözler

Mürdüm, mor tonları yeşil ve ela gözlere çok yakışır. Kızıl tonlarında ise gözün rengini tamamen ortaya çıkarır.

2 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş