Genç bir görünümün önündeki engeller

Genç bir görünümün önündeki engeller

Çoğu insan ilerleyen yaşların getirdiği belirtilerle savaşıyordur ve bunu yaparken de aslında bazı önemli şeyleri gözden kaçırdığının farkına varamıyor maalesef. Pek çok insanın ilk adım olarak başvurduğu anti-aging kremleri ve botoks uygulamalarının dışında da uygulanabilecek bazı pratik yöntemler mevcut. Peki nedir bu yöntemler? İşte, daha genç göstermek için kaçınmamız gereken 5 yanlış.

Genç göstermek için kaçınmanız gerekenler:

1. Sağlıksız ve dengesiz bir cilt görünümü: Yüzdeki ve ellerdeki pigment rahatsızlıkları neredeyse her kadının sorunu. Bu rahatsızlığın en önemli nedenlerinin başında ise bilinçsiz ve korunmasız bir şekilde güneşe maruz kalmak geliyor. Özellikle yaza adım attığımız bu günlerde uzmanların uyarısını dikkate almakta fayda var. Uzmanlar, güneşe doğrudan çıkmasanız bile sokağa çıkarken mutlaka UV korumalı ürünler kullanmanız gerektiğini söylüyorlar. Diğer yandan, fondötenler yardımıyla ciltteki kusurları kapatmamız mümkün fakat uzun vadede sağlıklı ve genç görünümlü bir cilde sahip olabilmek için cilt rengini aydınlatmaya yardımcı bakım kremleri ya da serumlar kullanmalı ve en önemlisi de sağlıklı ve dengeli beslenmeyi unutmamalı.

2. Sararmış dişler: Herkesin malumu yaş ilerledikçe dişlerde sararma da artıyor ve bu durum da genç bir görünüme kavuşmaktaki engellerden biri. Öyleyse bu engeli de ortadan kaldırın ve beyaz mı beyaz dişleriniz ile çok daha genç görünün. Bunun için diş temizliği ve bakımını ihmal etmemek gerek mutlaka düzenli olarak diş hekimine gitmeli, diş taşı ve diş sararması ile ilgili şikayetleri ortadan kaldırmalıyız. Unutmayın genç görünmenin bir sırrı da beyaz gülüşlerde.

3. Yanlış saç modeli tercihi: Yanlış saç modeli, rengi ve kesimi hiç kuşkusuz genç görünmenin önünde duran ve aşılması gereken faktörlerden biridir. O zaman mutlaka yüz tipinize uygun bir saç modeli ve ten, göz renginizi esas alan doğru bir saç rengi seçmelisiniz. Özellikle, son zamanlarda oldukça da moda olan Bob ya da Pixie kesimler ile oldukça genç görünmek mümkün. Bir ipucu da kakül ile ilgili, alnınızdaki çizgileri saklayabileceğiniz ve sizi olduğunuzdan daha genç gösterecek olan kakül kesimini de düşünmekte fayda var.

4. Abartılı makyaj: İsterseniz 18 yaşında isterseniz 25 ya da 30 yaşında olun yaşınız ne olursa olsun eğer abartılı bir makyaj yapıyorsanız olduğunuzdan en az 10 yaş daha büyük göstereceğinizi unutmayın. Sahip olduğunuz doğal güzelliğinizi abartılı makyajlarla gölgelemek genç görünüm için büyük bir engel yaratır. Fazla fazla kullandığınız makyaj ürünleri kırışıklıkları daha da belirgin hale getirir ve bütün dikkatleri o noktaya toplar. İşte bu yüzden yüzünüze kat kat yoğun içerikle bir fondöten sürmek yerine BB kremleri tercih etmenizde fayda var.

5. Koyu renk rujlar: Öncelikle koyu renk ruj denince akıllara mutlaka kırmızı rujun çekiciliği geliyordur, fakat bilmekte fayda var ki koyu renk ruj tercihi hem dudakları ince gösterecek hem de dişleri sarı gösterecektir. Bu yüzden genç ve taze bir görünüm için makyaj uzmanları dudak renginize yakın olan açık tonlarda rujları tercih etmeniz gerektiğini söylüyorlar. Dudakları daha dolgun göstermeye gelince de uçuk pembe tonlarında tercih edilen rujlar bu konudaki en büyük yardımcınız olacaktır.

2 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş