Fit bir vücut için püf noktaları

Fit bir vücut için püf noktaları

Yaz mevsiminde kim sımsıkı kollara, ince bacaklara ve gergin bir karına sahip olmak istemez. Şöyle fit bir vücut güneşin ışıltısıyla parıldayan bir ten ile plajda bütün gözleri üzerinize çevirmek için birkaç püf noktasına dikkat etmeniz ve uygulamanız yeter de artar bile. Hadi gelin hep birlikte bu yaz ışıl ışıl olalım.

İşte, uzmanlardan fit bir vücut için öneriler …

Sıkı kollar: 25 yaşla birlikte kolajen ve elastin dokularının gerginliği azalmaya başlıyor. Bunun anlamı, vücudunuza bakım yaparken bile dokuları yapılandırıcı ürünler kullanmaya başlamak gerekiyor. Günde en az 10 dakikalık egzersizi ve mümkün olduğunca yürümeyi ihmal etmeyin ve bunun yanında egzersize yardımcı özel kremler de kol kontürlerini sıkılaştırmaya yardımcı oluyor. 30’dan itibaren vücudumuz her 10 yılda bir kas yoğunluğundan yaklaşık yüzde 10’luk bir değer kaybediyor. Bunun için kol kaslarını geliştirmeye yardımcı mini egzersizler yapmak şart.

Kusursuz bir sırt: Işıltılı bir cilt için sırtınızı duş sonrasında bir masaj fırçasıyla ensenizden itibaren omuzlara doğru fırçalayın. Tuzlu özel vücut peelingleriyle cilt yüzeyindeki ölü deri hücrelerinden kurtulun. Vücut kremleriyle cildinizin kaybettiği nemi ona geri kazandırabilirsiniz. Ve pek tabi egzersiz programınıza ekleyeceğiniz sırt hareketleriyle de muhteşem bir sırta kavuşabilir ve yazı sırt dekolteli kıyafetlerle şenlendirebilirsiniz.

Gergin bacaklar ve seksi kalçalar: Gelin bu yaz selülite savaş açın; bağ dokularını güçlendirici gerginleştiren enerji uygulamalarıyla bunu başarabilirsiniz. Bitkisel ekstrelerden hazırlanmış özel ürünler ve egzersizler metabolizmayı harekete geçirdiğinden yağ yakımını da hızlandırır. Daha az terleten başka bir öneri ise her sabah düzenli olarak bir bardak sıcak su içmeniz hatta eğer mide rahatsızlığınız yoksa suyunuza birkaç damla limon ilave etmeyi unutmayın. Patates ve muz gibi potasyum zengini beslenme de zehirli atıkların vücuttan atılımını kolaylaştırıyor.

Bu kısa önerileri dikkate alırsanız fit bir vücut kaçınılmaz olacaktır.

2 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş