Evde pedikür yapmanın sırları

Evde pedikür yapmanın sırları

Pedikür her zaman bakımlı olmak isteyen kadınların rutinine dönüşmüş bir uygulama ama kabul edelim ki kış ayaklarından çok yaz mevsiminde daha çok yapmamız gereken bir uygulama. Yaz mevsimi gelince biz bakımlı ve modayı takip eden kadınların birbirinden şık ve trend sandalet modellerini giymemiz pedikürü çok daha önemli bir yere taşıyor.

Şehir hayatı içinde modern ve çalışan kadının ne yazık ki her zaman kuaföre gitme fırsatı olmuyor bu yüzden biz de kuaföre gitmeye fırsatımız olmadığı zamanlarda da pedikür yapmanın inceliklerini sizinle paylaşmanın faydalı olacağını düşündük.

Evde pedikür çok kolay

Evet hiç zor değil hatta ayaklarınızı ılık suda bekletirken dinlenmenizi dahi sağlayacak bir uygulama ile hem pedikürü tamamlamış hem de dinlenmiş olacaksınız. O zaman hemen başlayalım…

Önce ılık su

Bir leğene ılık su doldurun ve suya ayaklar için üretilmiş olan rahatlatıcı ürünlerden ekleyin. Dilerseniz kurutulmuş papatya, lavanta ya da tercih ettiğiniz bir çiçeği de suya ekleyebilirsiniz. Ayrıca bir dilim limon da, içeriğindeki yenileyici asitler sayesinde ayaklarınıza çok iyi gelecektir. Tazeleyici etkiyi arttırmak için suya lavanta yağı eklemenizi kesinlikle öneririz. Ayaklarınızı bu suda 5-10 dakika bekletin ama benim biraz daha rahatlamaya ihtiyacım var diyorsanız bu süreyi uzatmak size kalmış.

Peeling yapın

Cildimiz için belirli aralıklarla yapılan peeling çok önemli bir adım ve tabi ki ayaklarımızın da ölü deriden arınmaya ihtiyacı var bu yüzden ikinci adım olarak peeling yapıyoruz. Bitkisel bir banyo tuzuyla ya da ayaklar için üretilmiş peeling ürünleriyle ayaklarınıza ve ayak bileklerinize yuvarlak hareketlerle masaj yapın. Peeling yaparken bir süngerden ya da fırçadan yardım alabilirsiniz.

En sorunlu bölgeye odaklanın

Ayaklarımızın en sorunlu bölgeleri genelde topuklar, baş parmak altı ve kenarlarıdır bu bölgeler nasırlanmaya çok müsaittir. İşte bu noktada size bir tavsiyemiz var elinize bir bulaşık süngeri alın ve yeşil olan sert tarafıyla bu bölgeleri ovalayın. Emin olun bir ponza taşına hiç ihtiyacınız yok bulaşık süngeri işinizi görecektir hem ponza taşı gibi sert cisimler ayağınıza daha çok zarar verir. Bu yöntemle hem daha nazik bir uygulama yapabilecek, hem de daha yumuşak ayaklara sahip olacaksınız.

Nemlendirme sırası

Ve sırada nemlendirme işlemi var. Ayaklarınızı güzelce kuruladıktan sonra etkili bir ayak bakım kremini yuvarlak hareketlerle ayaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Ayaklarımız hem nemlenecek hem de kan dolaşımını hızlandırmış olacağız.

Kes ve törpüle

Yumuşamış tırnaklarınız kare şekilde kesin ve keskin kenarları güzelce törpüleyin. Daha sonra tırnak etlerinizi nazikçe geriye doğru itin.

Ve son adım Oje

Pedikür işlemimiz tamamlandı artık bakımlı ve güzel ayaklarınıza dilediğiniz bir renkte ojeyi uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin 🙂

1 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş