Ellerinizin Güzelliği İçin 5 Pratik Bilgi

Ellerinizin Güzelliği İçin 5 Pratik Bilgi

Soğuktan ve sıcak-soğuk değişimlerinden, el işlerinden yıpranan ellerinizi ihmal etmeyin. Güzelliğinizi tamamlayan elleriniz için almanız gereken başlıca tedbirler bu yazıda.

Ilık temizlik

Soğuk ve kaloriferin kuruttuğu hava cildi de kurutarak sertleştiriyor. Ve günde ortalama 7 kez yıkanan eller de cildinin zaten ince olan koruyucu film tabakasını strese sokuyor. Peki ne yapmalı? Parmaklarınızı çok sıcak ya da çok soğuk suya sokmayın. pH düzeyi nötr sabun ya da sıvı sabun kullanın. Ve kesinlikle bulaşıkları yıkamada kullanılan yüksek yağ çözücü maddeler içeren deterjanlarla temizlemeyin…

Yumuşak peeling

Haftada bir kez hassas bir peeling uygulaması ellerinizin bakımlı olmasına yardımcı olacaktır. Fındık büyüklüğünde peeling ürününü nemli ellerinize masaj yaparak yedirin. Tırnak çevresine dairesel hareketlerle yapacağınız uygulama aynı zamanda ini bir manikür etkisi yaratacaktır.

Günlük koruma

Ellerinizi yıkadıktan sonra el kremi kullanmayı alışkanlık haline getirin. Çantanızda da mutlaka küçük bir krem taşımayı ihmal etmeyin. Günaşırı kullanılan zeytinyağı içerikli kremlerin soğuktan koruduğunu, sertleşen deriyi yumuşattığını ve çatlakları önlemeye yardımcı olduğunu hatırlatmakta fayda var. Uzmanlar, gece yatmadan önce süreceğiniz el kreminin yoğun olmasında fayda olduğunu belirtiyor.

Düzenli tırnak bakımı

Kusursuz bir el bakımına her zaman tırnaklar da dahildir. Tırnakların kırılmasını önlemek ve çevresinin bakımını sağlamak için haftada 1-2 kez besleyici E vitaminli ya da aloe veralı tırnak yağı uygulamanızı öneriyoruz. Bu uygulama hem tırnak etlerinin yumuşak kalmasına hem de tırnakların soyularak kırılmasına engel oluyor. Ve düzenli yaptığınız mini masajlar kan dolaşımını hızlandırdığından tırnakların sağlıklı uzamasına olanak tanıyor.

Paketleme servisi

Haftada bir kez yatağa girerken ellerinize bolca krem sürün ve yün eldiven giyerek gece boyunca cildinizin ürünü emmesini sağlayın. Bu kür ellerde adeta bir sauna etkisi yaratıyor. Ertesi sabah ellerinizin pamuk gibi yumuşacık olduklarına inanamayacaksınız.

YORUM YAPIN

Yukarı git
1 Shares
Share1
Tweet
Share
+1