Dr. Özgür Koldaş ile Yüz Mühendisliği
Dr. Özgür Koldaş ile Yüz Mühendisliği

Dr. Özgür Koldaş ile Yüz Mühendisliği

Geçtiğimiz günlerde, Ankaralı Blogger dostlarla, Dr.Özgür Koldaş ve  Stil&İmaj Danışmanı Sevgi Soluk‘la, Dr.Özgür Koldaş Medikal Estetik Kliniğinde çok özel bir etkinliğe davetliydik. Nilgün Mıhçıoğlu (www.trendyandfriendly.com) davetiyle katıldığım bu yararlı Dr. Özgür Koldaş ile Yüz Mühendisliği etkinliğinde, mesleğini severek yapan bu iki değerli insanın harika tüyolarını dinledik. (Fotoğraflar: Öznur Ünal (ig: @cikozzy) )

Dr. Özgür Koldaş ile Yüz Mühendisliği – Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk Katılımı ile

Yüz Mühendisliği Nedir?

Öncelikle yüz mühendisliği dediğimiz olay nedir; bu konudan başlamak istiyorum. Bildiğiniz gibi yaşlandıkça cildimizdeki deformasyonlar artıyor ve çöküyor kuru yaprak misali. Lakin herkesin yüz anatomisi birbirinden farklı olduğunu düşünürsek, “Yüz Mühendisliği” dediğimiz olay tam bu noktada devreye giriyor. Gülhane Askeri Tıp Akademisi mezunu; aynı zamanda akupunktur, kozmetoloji, medikal estetik, saç ekimi gibi konularda; gerek yurt içi, gerek yurt dışından aldığı eğitimlerle kendisini geliştiren Dr.Özgür Koldaş; yüzümüze uygulanması gereken o tedavi belirleyerek, yüzümüzdeki yaşlılık belirtilerini (bir nevi yılların acımasızlığını) silip atıyor.

Dr. Özgür Koldaş ile Yüz Mühendisliği

Medikal Estetik

Dr. Özgür Koldaş ile Yüz Mühendisliği etkinliğinde; Dr.Özgür Koldaş muayenehanesine gelen hastaların öncesi ve sonrası görünümleri oldukça şaşırtıcıydı. Özgür Bey’in adım adım güzelleştiren medikal estetik uygulamalarıyla nasıl toparlandıklarına, hatta en önemlisi “yapay görünmeden” güzelleşmenin aslında mümkün olabileceğine, net bir şekilde şahit oldum diyebilirim.

Dr. Özgür Koldaş ile Yüz Mühendisliği Etkinliği

Dudak Dolgusu

Dr. Özgür Koldaş ile Yüz Mühendisliği etkinliğinde izleme fırsatı bulduğum bir başka uygulamaysa, @nily21’e yapılan dudak dolgusuydu. 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan bu uygulamada bittiğinde,  Dr Özgür Koldaş ‘ın meslekteki tecrübesini farkediyorsunuz. Acısız olduğu için de nasıl olup bittiğini bile fark etmeden mutlu bir şekilde ayrılıyorsunuz.

Dr. Özgür Koldaş ile Yüz Mühendisliği

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk da bizimleydi

Dr. Özgür Koldaş ile Yüz Mühendisliği etkinliğinde Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk da bizimle birlikteydi. Daha öncesinde bir söyleşisine katılma şansı elde etmiştim. (O habere göz gezdirmek isteseniz, buradan ulaşabilirsiniz.) Kendisi tanıdığım en tarz ve enerjisi yüksek kadınlardan olup, Dr.Özgür Koldaş muayenehanesinde tekrar karşılaştığım için çok mutlu oldum.

Dr. Özgür Koldaş ile Yüz Mühendisliği – Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk Katılımı ile

Kaş Tasarımı

Konu kaşlardan açılınca herkesin derdi aynıydı: yüzümüzün şekline en uygun kaş biçimi nasıl olmalı? Haliyle yüzümdeki orantısızlığı fark eden Sevgi Hanım, benim şekilsiz kaşıma azıcık dokundu:)  Yüz ifademi anında değiştiren ve kendisinin deyimiyle doğal botoks yapan Sevgi Hanım, aynı zamanda seyrek kaşlarınızı kaş jeliyle sabitleyerek, ihtiyacınız olan şekilli kaşlara sahip olabileceğinizi de belirtiyor. Daha önceki Sevgi Soluk buluşmamızda da belirtmiş olduğu gibi fırçanın orantısıyla doğru uzunluğu da belirleyerek, daha belirgin yüzler, çekik gözlere sahip olabiliyorsunuz.

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk’dan Kaş Tasarımı

Yolu Sevgiden Geçenler

Buluşmanın son dakikalarında eğlenceli bir çekilişe katıldık. Sevgi Soluk çekilişten çıkan şanslı bloggerlara “Yolu Sevgiden Geçenler” kitabını hediye etti. İşte o konuda bu kadar şanslı değildim:(

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk – Yolu Sevgiden Geçenler

Yine bilgi dolu bir etkinliğe katıldığım için kendimi şanslı kategorisine koyuyorum. Umarım böyle buluşmalar daha sık gerçekleşir ve ben sizlere daha çok faydalı bilgiler anlatabilirim. Güler yüzlü karşılaması ve lezzetli sunumlarıyla bizi muayenehanesinde ağırlayan Dr Özgür Koldaş ve Sevgi Soluk’a; ayrıca bizi buluşturan ve uzun zamandır görmediğim dostlarımı tekrar görme fırsatı yakalamamı sağlayan Nilgün’e de ayrıca teşekkür ederim.

Stil ve İmaj Danışmanı Sevgi Soluk – Yolu Sevgiden Geçenler

3 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş