Doğru cilt bakımı için doğru sıralama

Doğru cilt bakımı için doğru sıralama

Genç, taze ve pırıl pırıl bir cilt için düzenli bir bakım uygulamak şart. Cilt bakımı yaparken ihmal edilmemesi gerekenler var. Her şeyden önce ilk yapacağımız cilt bakımı uygulaması, cilt tipine uygun bir temizleyici ile cildi makyaj ve gün içinde biriken kirden arındırmak olmalı. Buraya kadar yapılanı hepimiz biliyoruz zaten. Peki ama daha sonrası, cilt bakımı için olmazsa olmaz en temel şey cilt temizliği ama bunun da tek başına yeterli olması mümkün değil. Bizler de sizler için cilt bakımı yaparken doğru sıralamayla uygulamanız gereken ve hayatınızda rutinleriniz arasına almanızda fayda olacak uygulamaları paylaşmak istedik. Hemen başlayalım…

İyi temizlenmiş cilt sonrasında uygulanması gerekenler

Tonik kullanmayı ihmal etmeyin

Tonik, cilt temizliğinin ardından cilde nem kazandırmaya, cildin koruma kalkanını yeniden yapılandırmaya ve temizleyici ürünün arındıramadığı makyaj kalıntılarını etkili bir şekilde temizleyerek gözeneklerin açılmasına yardımcı oluyor. Bir parça pamuğun üzerine döktüğünüz toniği fazla bastırmadan yüzünüzde gezdirin. Ardından günlük kreminizi sürmeyi unutmayın.

Yumuşacık bir cilt için Softener

Yüz esansı, suyu ve rahatlatıcı losyon olarak da bilinen yumuşatıcılar, son dönemde serum ve nemlendirici benzeri içerikleriyle öne çıkıyorlar. Kullanmadan önce cildin iyice temizlenmiş ve tonik uygulanmış olması önemli. Sonrasında günlük nemlendiricinizi mutlaka sürün. Bu yağsız losyonun içeriğindeki termal plankton, ipek ve vitaminler cilt tabakasının derinlerine iniyor, kullanılan kremlerin anti-aging etkilerini öne çıkarıyor.

Gözenekleri sıkılaştırın

Günlük kremin sonrasında kullanılmalı. Sonrasında ise fondöteninizi sürebilirsiniz. Gözenek sıkılaştırıcı ürünler optik olarak, (örneğin matlaştıran pigmentler sayesinde iri gözenekleri küçültüyor), yüzeydeki dengesizlikleri yok ediyor. Öncesinde günlük kreminizi sürün, böylelikle cildinize bakım yapmış olursunuz. Ardından sıkılaştırıcı ürünü ve fondöteninizi uygulayabilirsiniz.

Düzenli aralıklarla Peeling

Öncesinde cildin temiz olması önemli. Peeling sonrasında ise uzmanlar mutlaka gece kremi kullanmayı öneriyor. Peeling, temiz cilde yapılmalı ve uygulama kesinlikle temizlik yöntemi olarak algılanmamalı. Çünkü peeling ürünleri, makyaj kalıntılarını temizlemek için değil ölü deri hücrelerini arındırmak ve hücre yenilenmesini sağlamak üzere geliştirilmiştir. Peeling uygulaması için ideal zaman, tam da cildin kendini yenilediği akşam saatleridir. Peelingi cildi yeniden dengeleyen yüz toniği ve bakım kremi izlemeli.

2 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş