Doğal yöntemlerle saç renginizi açın

Doğal yöntemlerle saç renginizi açın

Saçlarınızda yaz mevsiminin esintisi olsun istiyorsanız, biraz saç rengim açılsın diyorsanız, şöyle balyaj ya da ombre etkisi hiç de fena olmaz aslında diye düşünüyorsanız ama zaten güneşin ve deniz suyunun yıprattığı saçlarınıza bir de açıcıların vereceği zarardan korkuyorsanız tam size göre önerilerimiz var.

Doğal yöntemler kullanarak saçlarımızda yaz havasını yaşamamız mümkün ve bunu yaparken de iddia ediyoruz saçlarınız yıpranmayacak. Açık konuşalım öyle ciddi ve keskin bir renk açma işlemi olmayacak ama doğru uygularsanız emin olun ışıl ışıl parlayan saçlarınızla doğal bir ombre ya da balyaj elde edebilirsiniz. Ne mi yapacağız, hemen cevap verelim, işte başlıyoruz…

Saç açma işlemine doğal çözümler

 1. Papatya Çayı
  Eğer koyu renkteki saçlarınıza altın renginde ışıltı katmak istiyorsanız en doğal yöntemlerden biri papatya çayı kullanmaktır. Bir bardağın içindeki kaynar suda 10 dakika papatya çayı demleyin ve soğumasını bekleyin. Ardından temiz saçlarınıza sürün, daha iyi bir sonuç için gece boyunca bekletin. Ertesi gün durulayın ve işlemi tekrarlayın.
 2. Limon
  Herhangi bir kimyasal kullanmak yerine elinizdeki en doğal yöntem limon! Yüzünü çerçeveleyen saçlarınızı küçük tutamlara ayırarak limon sürebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise 2 yemek kaşığı limon suyunu 1 bardak ılık su içinde karıştırarak tüm saçınıza uygulayın. Saçlarınızı dışarıda, güneşle kurutun. Ancak limonun asidik özelliği nedeniyle saçlarınızdaki kurumayı önlemek için saçınızı nemlendirmeyi unutmayın.
 3. Tarçın
  Saçınızda ani bir renk açılması olsun istemiyorsanız tarçın sizin için ideal. Tarçın saç renginizi daha az, fark ettirmeden açar. Harika kokması da bir diğer artısı. Bir çay kaşığı tarçına macun haline gelene kadar su ekleyin. Islak saçlarınıza saç kreminizi sürün ve durulamayın. Ardından tarçınla hazırladığınız macunu sürün. Saç kremi tarçının saçınıza işlemesini kolaylaştıracaktır. Saçlarınıza bone takın ve 6 saat bekleyin. Son adım olarak saçlarınızı durulayın, daha parlak ve harika tarçın kokulu saçlarınızın keyfini çıkarın!
 4. Sodyum bikarbonat
  Bir bardak suda karıştırdığınız bir çay kaşığı bikarbonatı saçlarınızı şampuanladıktan sonra durulama aşamasında kullanın. Ardından saç kreminizi uygulayabilirsiniz. Bu uygulama zamanla saç renginizi açarak saçlarınıza parlak bir görünüm kazandıracaktır. Ancak sodyum bikarbonat alkali özelliği taşıdığı için saç derinize zarar verebilir. Özellikle zarar görmüş saçlarınız varsa bu adımı çok tavsiye etmiyoruz.
1 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş