Cilt bakım ürünleri nasıl uygulanmalı?

Cilt bakım ürünleri nasıl uygulanmalı?

Pürüzsüz, temiz, bakımlı ve ışıldayan bir cilt için cilt temizliği ve cilt bakımı ihmal edilmemesi gereken, her gün uygulanması ve rutine dönüşmesi zorunlu bir uygulamadır. Her gece yatmadan önce cildimizi makyaj ve gün boyu cilt gözeneklerinde biriken kirden ve yağdan arındırmak cilt bakımının en önemli adımıdır. Daha önceki yazılarımızda cilt bakım rutinimizi hangi sırayla yapmamız gerektiğine dair bilgilendirici bir yazıyı sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise, cilt bakım ürünleri nasıl uygulanırsa doğru sonuçlar elde edilir sorusunu yanıtlamaya çalışacağız. Hemen başlayalım …

Temizleme, tonik, serum, nemlendirici

  • Cilt Temizliği:

Öncelikle hangi tip cilt temizleme ürününü kullanıyor olursanız olun mutlaka ürünü dairesel hareketlerle uygulayın. Cilt temizleme jeli yada köpüğü kullanıyorsanız nemli cildinize parmak uçlarınızla sürmeniz en doğrusu olacaktır. Cilt losyonu ile temizliyorsanız kuru cilde uygulayın. Hangi cilt temizleme ürünü ile temizliyor olursanız olun cildinizi duruladıktan sonra mutlaka yumuşak bir havlu ile ya da bir cilt temizleme süngeri yardımıyla geriye kalan makyaj, kir ve yağdan cildinizi arındırmak için tekrar silin. Mutlaka her gece yüzünüzde makyaj olmasa dahi yüzünüzü temizleyin ve sabah da aynı işlem tekrar uygulayın çünkü gece boyunca yüzünüzde biriken yağdan kurtulmanız da çok önemli.

cilt_bakim_urunleri_nasil_uygulanir_cilttemizleme_medya_moda_1

  • Tonik Uygulama

Tonik uygulamanın amacı, yüz temizleme işleminin ardından ciltte kalan kir, makyaj ve çeşme suyu ile gelen kimyasal kalıntılarından kurtulmak ve cilt gözeneklerini sıkılaştırmaktır. Bu yüzden tonik kullanırken mutlaka bir pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Tonik seçerken de alkolsüz olanları tercih etmek çok önemli. Spreyle yüzünüze tonik uygulaması yapmak istiyorsanız da pamukla yüzünüzü tonikledikten sonra yapabilirsiniz.

cilt_bakim_urunleri_nasil_uygulanir_cilttemizleme_medya_moda_2

  • Serum Kullanma

Gündüzleri yüzünüzü temizledikten sonra bezelye tanesi büyüklüğünde elinize aldığınız ürünü yüzünüze ve boyun bölgenize nazikçe masaj yaparak uygulayın. Ardından nemlendiricinizi sürerek makyajınızı yapabilirsiniz. Sadece gece için tasarlanan serumları da makyaj adımını atlayarak aynı şekilde uygulayabilirsiniz.

cilt_bakim_urunleri_nasil_uygulanir_cilttemizleme_medya_moda_3

  • Nemlendirme İşlemi

Nemlendirici kreminizi sadece yüzünüze değil boynunuza da her daim uygulayın. Kremi yüzümüze eşit olmayan bir şekilde dağıtmamaya özen gösterin, nemlendiricimizi eşit şekilde dağıtmayınca saç kenarlarında krem artıkları birikir ve buradaki gözenekleri tıkar. Her zaman yüzünüze eşit bir şekilde yaymayı ve ince bir tabaka halinde sürmeye özen gösterin. Cildiniz çok kuruysa kat kat nemlendirici sürme hatasına düşmeyin. Bu büyük bir hata ve kat kat sürülen yoğun nemlendiriciler cildinizi nemlendirmenin aksine gözeneklerinizi tıkayarak cildinize zarar verir.

cilt_bakim_urunleri_nasil_uygulanir_cilttemizleme_medya_moda_4

  • Göz Kremi Kullanımı

Göz kreminizi her zaman göz çukurunuza, dıştan içe doğru yüzük parmağınızla bastırmadan yumuşak hareketlerle uygulayın. Kirpiğinize çok yakın sürmemeye dikkat edin. Aksi halde kirpikleriniz aracılığıyla gözünüzün içine krem girerek, kızarma ve şişmeye neden olur.

cilt_bakim_urunleri_nasil_uygulanir_cilttemizleme_medya_moda_5

 

2 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş