Christian Dior Pre Fall 2015 Koleksiyonu

Christian Dior Pre Fall 2015 Koleksiyonu

Christian Dior Pre Fall 2015 koleksiyonu tanıtımını sanat direktörü Raf Simons için de büyük önem taşıyan Japonya’da gerçekleştirdi. Markanın Japonya bağlantısı 1950’lerin başında Japon esintileri ile üretilen desenlerle yapılan sayısız tasarımlarla başlıyor. Aynı yıllarda Tokyo’nun büyük mağazası Daimaru, raflarında Dior’a yer veriyor, böylece Dior resmen Japon pazarına girmiş oluyor.  Tasarımcı Raf Simon’s un belirttiğine göre onun Japon kültürü ile olan bağı çocukluğuna dayanıyor ve bu kültürün hayranı olduğunu söylüyor.

Christian Dior Pre Fall 2015 Koleksiyonu

Christian Dior Pre Fall 2015 Koleksiyonu

Tanıtım için dev sumo güreşi arenası seçildi

Bu kadar Japonya etkisinden sonra 2015 yılı Pre Fall tanıtımı için Tokyo Kokugikan’daki sumo güreşi arenası şovun merkezi olarak seçiliyor. Aralarında Audrey Tautou’nun da bulunduğu 1400 kişilik bir davetlinin katıldığı defilede Dior’un CEO’su Japonya’nın onlar için ne kadar önemli olduğunun altını bir kez daha çizerek Japonya’nın lüksün ve modanın önde gelen ülkelerinden olduğunu belirtiyor.

Mankenler pırıltılarla yaratılan robot efektine sahip makyaj taşıyordu.

Mankenler pırıltılarla yaratılan robot efektine sahip makyaj taşıyordu.

 

Koleksiyon için özgün şehirli kadından ilham alınmış

Tasarımcılar kocaman demir raylarla hazırlanan podyuma şov boyunca yağdırılan yapay karla hem geleceğe hem de Dior kadının romantikliğine atıfta bulunuluyor. Moda yorumcuları Dior’un bu sezon lugatını genişlettiğini ve tarzını özel gün tasarımlarından öteye taşıdığını belirtiyorlar. Şehirli, özgür ruhlu, motosiklete binen, sevgilisi olan, aynı zamanda da bahçesi ve çocukları ile de ilgilenen tarz sahibi bir kadın olarak düşünülen Dior kadını koleksiyonun ilham kaynağı olarak görülüyor.

Koleksiyonda ilk etapta mumlu pamuk kumaştan oluşan uzun kışlık paltolar, örgü yelekler, geniş paçalı pantolonlar, hassasiyetin ve masumluğun göstergesi diz üstü elbiseler ve düz taban botlar  Japon kültürünün bir yansıması olarak  düşünülmüş.  Diğer dikkat çeken parçalar ise, Dior’un olmazsa olmazı “Bar” kesimi paltolar, yelekler ve elbiseler. Koleksiyonda göze çarpan renkli desenlerden oluşan elbiseler ile geleceğe göz kırpan Dior, platform tabanlı botlar, büyük taşlı yüzükler, prenses Leia kolyeleri ve saç modeli ile imajını tamamlıyor.

Takılar ve saç modelleri ile imaj tamamlanıyor.

Takılar ve saç modelleri ile imaj tamamlanıyor.

 

Sizi Tokyo’da gerçekleşen ve klasikleşmiş tarzını modern tasarımlarla sentezleyen Dior defilesinden birkaç pozla baş başa bırakıyoruz.

 

10 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş