Bir Çizgi de Siz Atın

Bir Çizgi de Siz Atın

Bir desen var ki modası ne geçer ne de eskir. Tam bir stil kurtarıcı olan bu desenin artık tam mevsimi. Neyden mi bahsediyoruz? Tabii ki çizgilerden.

Gelmiş geçmiş en iyi beş modacıyı saymaya kalksak yer vermemiz gerek isimlerden biri Coco Chanel olurdu kuşkusuz. Stiliyle ilk başlarda yadırgansa da şık olmanın sadece allı pullu ve rahatsız kıyafetler giymekten geçmediğini tüm dünyaya kanıtlayan Chanel, en büyük kırılma noktalarından biriydi. Kim bilir belki de o olmaysadı hala içine ancak korseyle sığabildiğimiz daracık ve rahatsız elbiseler giyiyor olurduk. Neyse ki Chanel var ve biz o rahatsız elbiselere mahkum olunan zamandan çok ilerdeyiz. Bundan yarım asırdan da uzun bir süre önce işte bu kırılma noktasını gerçekleştiren Coco Chanel bize bir miras daha bıraktı; basit, sade, günlük ve olabildiğine tarz bu desenin adı: çizgi.

Çizgili modeller zamanla değişti de değişti; kimi zaman asimetrik oldular, kimi zaman klasik renklere inat olabildiğine canlandılar. Ancak gelin görün ki modanın ilham kaynağı geçmiş, günümüz modasını yine besledi ve o siyah-beyaz çizgi deseni yine karşımıza çıktı.

2017 yaz koleksiyonlarında da siyah-beyaz çizgileri oldukça fazla görüyoruz. Kimi zaman basit bir tişört üzerinde gördüğümüz bu deseni jeanlerimiz, şort ve eteklerimizle tamamlayabiliyoruz. İnce kumaştan olan bu tişörtler özellikle biraz bolsa yaz için ideal.

Bir de elbiseler var tabii söylemeden geçemeyeceğimiz; maksi elbiselerin yaz aylarında ne kadar kullanışlı olduğunu biliyoruz. Uzun elbiselerin siyah-beyaz çizgili olanları bu sene karşımıza oldukça sık çıkıyor. İster düz bir ayakkabıyla ister platform topuklarla kombinleyebileceğiniz bu elbiseler yaz için ideal.

Yazdan bahsedince konunun bikinilere gelmemesi imkansız; bu yaz plajlarda en fazla rastlayacağımız desenlerden biri çizgiler. Siyah-beyaz çizgili bikinilerin özellikle straplez modellerde çok şık durduğunu belirtmekte fayda var. ‘Ben çok çizgili olmak istemiyorum’ diyorsanız bikini üst ya da altınızı çizgili seçerek takımın diğer parçasını düz renk tercih edebilirsiniz.

Coco Chanel ‘Moda geçer, stil kalır’ derken çok haklıydı. Hala Chanel’in stilinden ilham alınarak tasarlanan siyah-beyaz çizgili modeller bu sözün en güzel kanıtı.

YORUM YAPIN

Yukarı git
0 Shares
Share
Tweet
Share
+1