Adil Mücevher’den aşka dair her şey

Adil Mücevher’den aşka dair her şey

Kültürlerarası etkileşim mücevher tasarımlarına da ilham vermeye devam ediyor. Adil Mücevher, Osmanlı kültürünün etkisinde masalsı bir ihtişamı simgeleyen yeni koleksiyonunda iç içe geçmiş formları değerli taşların çekiciliğiyle bütünleştirdi ve ortaya aşkın enerjisini yansıtan birbirinden şık yüzükler çıktı. Takanların kendilerini Binbir gece Masalları’ndaymış gibi hissedecekleri yüzükler, gerek tasarımı gerekse de taşların ve altının kullanım şekliyle alışılmış yüzük modellerinden çok farklı.

Koleksiyonu’nu tasarlarken, LAVA tarzından yola çıktığını söyleyen Adil Mücevher’in sahibi Adil Temizerler, “Son dönemde aşkın enerjisi olarak nitelendirilen LAVA tarzı çok revaçta. Kendi tarihimize dönüp baktığımda gücü ve aşkı anlatırken en fazla Osmanlı Sarayı’nın etkisini gördüm. Saraylarda yaşanan büyük aşklar Osmanlı’nın gücünü, yönetimini etkilemiş. Aşklarının büyüklüğünü göstermek için sevgililerine mücevherler hediye etmişler. Bütün bunları bir araya getirdiğimizde aşkın enerjisini nasıl yansıtabileceğimizi düşündük. Bu modellerle özgün Lava tarzımızı yaratmış olduk. İyiyle kötünün, doğruyla yanlışın, mutlulukla acının iç içe geçtiği duyguları bu formda yansıtabildiğimi düşünüyorum” diye konuşuyor.

Yüzüklerde her renkte altın kullanılmış. Pembe, yeşil-sarı ve beyaz altının işlenmesiyle elde edilen yüzükler, pırlanta yakut ve zümrüt taşlarla süslenmiş.  Bu görüntüsüyle renkli ipek kumaş havası verilmiş.
LAVA tarzı nedir?
Aşkın güçlü enerjisini anlatan iç içe geçmiş formlardan oluşan pırlanta tasarımlara verilen isim. Adını pırlantanın ateşlerin arasında yaratılış hikayesinden, pırıltısını aşkın volkan gibi güçlü enerjisinden alıyor.
Marka: Adil Mücevher.
0 Paylaşımlar

YORUM YAPIN

Yukarı git
2 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Paylaş