2016 Yılbaşı Gecesi için Makyaj Önerileri
2016 Yılbaşı Gecesi için Makyaj Önerileri

2016 Yılbaşı Gecesi için Makyaj Önerileri

Yine bir yılsonunda yepyeni bir 2016 Yılbaşı Gecesi için Makyaj Önerileri ‘yle karşınızdayız. Tahmin edersiniz ki, günler geçtikçe (hatta bir seneyi devirince), moda kadar güzellik sırları da yenileniyor, değişiyor. Bu yıl, renkler kadar farklı makyaj teknikleri de geliyor.

2016 Yılbaşı Gecesi için Makyaj Önerileri

2016 Yılbaşı Gecesi için Makyaj Önerileri

Doğru Kırmızı Rujunuzu Seçin

Güzellik ilhamınızı bu yıl kırmızı rujdan almanızı öneriyoruz. Bir bakıma, yılbaşı gecesinin favori rengi kırmızının etinden sütünden yararlanarak, cesaret kokan görünüşünüzü belirginleştirmenizi istiyoruz. Bir çok marka da bunu öneriyor olacak ki, binbir tondaki kırmızı rujunu ve liplerini ön plana çıkardığını görüyoruz. Tıpkı Dita Von Teese ‘in mükemmeli aradığı gibi!

Kırmızı Ruj Makyajı

Kırmızı Ruj Makyajı

Seçkin güzellik markası Mac, kırmızı ruj bağımlısı Dita Von Teese ile yeniden buluşarak, pembe tonlu kırmızı rujunu görücüye çıkardı. Sıcak renklere nazaran pembe ve tonlarında dikkat çeken rengin diğer bir detayıysa mat olması, parlamaması oldu. Bilhassa porselen makyajınızla uyum yakalayacağını düşündüğümüz bu ruj, yılbaşı gecesinde sizin de güzellik parolanız olabileceğini düşünüyoruz.

Dita Von Teese Mac Kozmetik Kırmızı Ruj

Dita Von Teese Mac Kozmetik Kırmızı Ruj

Parıltılı Makyaj Teknikleri

2015 defilelerinin, gece kombinlerinin hatta günlük sokak modasının vazgeçilmezlerinden olan pırıltılı pullar; abartılı eyelinerlarla bambaşka bir havaya bürünüyor. Gece davetlerinde ışıltınızı maksimum hale getiren bu makyaj tekniği, özellikle yılbaşı gecesinde şıklığınızla bütünlük oluşturuyor. Abartıdan uzak olmak isteyenler içinse, sadece pullar ve yine sadece pürüzsüz bir ten, modern bir görünüm sunuyor. Eyelinerınızı abartılı bir şekilde sürdükten sonra, mini pullarla üzerini kapayarak (ve ya makyaj yapıştırıcısıyla kapayarak), istediğiniz modernliği sağlamanız mümkün! Sade bir ten makyajı ve nude tonlarındaki rujunuzla tamamlayarak, sadece gözlerini ön plana çıkarabilir, günümüz modasına da ayak uydurabilirsiniz.

Simli Göz Makyajı Tekniği ve Uygulaması

Simli Göz Makyajı Tekniği ve Uygulaması

Punk mı Metal mi?

Romantizm boyutunu en üst düzeye çıkaran metalik renkler ya da dinamik kişiliğinizi yansıtan neon punk! Tarzınızı ön plana çıkarırken, kombinlerinizde olduğu kadar, makyaj tekniğinize de yansıtarak, baştan aşağı uyumlu görünüm elde edebilirsiniz. Öncelikle artistik punk makyajı uygulamak istiyorsanız, bir karakalem çalışmasını göz önünde bulundurmalısınız. Modernliğin dozunu ayarlayarak, hem abartı hem de şık görünüm elde etmelisiniz. Kaşlarla göz arasında renk cümbüşü yaratarak dikkatleri çekmeli, çok göze çarpmayan bir renkle elmacık kemiklerini belirginleştirmelisiniz. Ünlü makyaj artisti Lloyd Simmons, bahsi geçen ikonik punk makyajını böyle yorumlayarak, sezonun farlarını işte böyle dile getiriyor!

Parti Makyajı Tekniği ve Uygulaması

Parti Makyajı Tekniği ve Uygulaması

Peki ya romantik duruşunuzu her göz rengine yakışan mürdümden seçmek istiyorsanız? Nört renklerin arasında bulunan, bir tutan romantizm katan gri vb renkler, yılbaşı makyajının belki de en çok tercih edileninden! Gri göz kapaklarımızı içe doğru kademe kademe açarak, buğulu bakışlar elde edebilirsiniz. Eyelinerı görünür-görünmez ince çekerek, göz kapağınızın bir tık açık tonda farını, kalın göz kalemi gibi göz altlarınıza uygulayabilirsiniz. Yarı mat ruj ve pembe allığınızla güzelliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Romantik Makyaj Tekniği ve Uygulaması

Romantik Makyaj Tekniği ve Uygulaması

Sanatsal Gözler

2016 Yılbaşı Gecesi için Makyaj Önerileri haberimizin en başında da dediğimiz gibi… Güzellikte bu sezon, renkler kadar makyaj teknikleri de değişiyor. Jilet gibi çektiğimiz bir nevi klasik olmuş siyah eyelinerlar, karakalem çalışmanını anımsatan sürüş tekniğiyle geliyor… Siz nasıl tercih etmek isterseniz, bu eyeliner uygulamaları göz yapınıza ve zevkinize kalmış. Cat eye duruşu yakalamak isterseniz, çizgilerinizi ikiye hatta üçe katlayabilir; hacimli gözlere odaklamak isterseniz, yakından dağınık bozulmuş gibi görünen sanat eseri elde edebilirsiniz.

En Yeni Eyeliner Tekniği ve Uygulaması

En Yeni Eyeliner Tekniği ve Uygulaması

Geceye Son Dokunuşlar

Porselen makyaj-kırmızı ruj, metalik gözler-pembe allık, neon punklar-nude parlatıcınız! Ön plana çıkardığımız bu üç makyaj tekniği, sizin yılbaşı gecenizde parolanız olsun! Dikkat etmeniz gereken son dokunuşlara gelirsek…

1.Yüzünüzle ve boynunuz arasında ayırt edilebilecek kadar ton farkı oluşmaması gerekiyor. Yüzünüze kullandığınız tüm fondoten ve pudranızı boynunuza da uygulamanız, dikkat edilmesi gereken bir detay…
2.Parlak simli gözler yaratmak istiyorsanız, gözleri geri planda bırakcak ruj ve allık tercih etmemeniz gerekmekte. Hatta bu nokta, kıyafette de geçerlidir. Bırakın gözleriniz konuşsun!
3.Aydınlık ve nemli bir cilt yapınız varsa, gecenin sonunda birbirine karışmış renklerle karşılaşmamak adına, mat tonları göz önünde bulundurmalısınız.

2016 Yılbaşı Gecesi için En Yeni Makyaj Teknikleri ve Uygulamaları

2016 Yılbaşı Gecesi için En Yeni Makyaj Teknikleri ve Uygulamaları

Yılbaşı gecesi için tercih edebileceğiniz nacizane makyaj tekniklerimiz bu kadardı. Sizin de fikirleriniz ve önerileriniz varsa, bizimle paylaşabilirsiniz. Güzel bir yılbaşı gecesi geçirmeniz dileğiyle, bakımlı günler!

YORUM YAPIN

Yukarı git
7 Shares
Share7
Tweet
Share
+1