2016 Tadım Etkinlikleri | Savor Döner
2016 Tadım Etkinlikleri

2016 Tadım Etkinlikleri | Savor Döner

Şubat ayı içerisinde Medya Moda olarak, @ankaraetkinlik davetiyle @savordoner‘in seçkin mutfağına konuk olduk. Etkinlik bahane sohbet şahane derler ya! Bu sefer hem lezzetler hem sohbetler şahaneydi. Tattığımız her bir tabak bizde apayrı heyecan yaratırken, Ankaralı kadın bloggerlarla keyifli vakitler geçirme fırsatı bulduk.
İşte, o anları ölümsüz kılan  Larien Dijital objektifinden, 2016 Tadım Etkinlikleri | Savor Döner …

2016 Tadım Etkinlikleri | Savor Döner

2016 Tadım Etkinlikleri | Savor Döner (Fotoğraf: Larien Dijital)

Öncelikle 2016 Tadım Etkinlikleri | Savor Döner hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. Rollhouse – Down Town Food Club markalarının yeni üyesi Savor Döner, Muni Gida ismini etlerini temin edildiği fabrikadan alıyor. Muni Gıda, “Günlük olarak” Rollhouse – Down Town Food Club ve Savor Doner’e etlerini yolluyor. Tüm etler ve ekmekler, Muni Gida Şasmaz Fabrikası’ndan geliyor.

Ankaralı Bloggerlar Savor Döner 'de buluştu (Fotoğraf: Larien Dijital)

Savor Döner Podium Avm Ankara (Fotoğraf: Larien Dijital)

Ankara ‘da yeniliklere açık olanlar, akabinde yepyeni lezzet durakları keşfetmek isteyenler için, nacizane fikrimdir: mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bilkent Ankuva Avm ve Podium Avm olmak üzere toplamda 2 subeleri var. (Ben Podium Avm’ deydim) Aynı zamanda farklı konsept arayışında olanlara için, Savor’da tüm özel günler için toplantilar da yapılmakta. Doğum günleri, babyshower, bayan toplantilari, sirket yemekleri, catering hizmetleri #savordoner ‘de tercih sebebiniz olabilir. Şimdi gelelim menüden tattıklarımıza:

Savor Döner Restoran Podium Avm

Ankaralı Bloggerlar Savor Döner ‘de buluştu (Fotoğraf: Larien Dijital)

Savor Döner Menü: Köz Biber Çorbası

Siz de benim gibi çorba sevmeyenlerden misiniz? Savor Döner menüsünden Köz Biber Çorbası ‘nı tattıktan sonra, bu düşüncenizin değişeceği kanaatindeyim. Şöyle ki, ilk kaşıktan itibaren damağınızda hoş bir lezzet bırakan Tarhun otu (sonrasında öğrendik), akabinde çorbanızı 5 dk içerisinde bitirmenize neden olacaktır.

Köz Biber Çorbası

Köz Biber Çorbası

Savor Döner Menü: İskender Soslu Döner

Dönerinizi klasik usul mu yoksa iskender usulu mu alırdınız? İskender soslu döner cevabımla yine 12 ‘den vurduğumu düşünüyorum. Şöyle ki; salça sosuyla özleşmiş döner ve ekmekler, lezzet patlaması yaratan tereyağıyla birleşince, ete doyduğunuzu düşünüyorsunuz.

İskender Soslu Döner ve Klasik Döner

İskender Soslu Döner ve Klasik Döner

Savor Döner Menü: Pide Çeşitleri

Büyük tabak iskender soslu dönerimizi bitirirken, ardı sıra pide çeşitleri de gelmeye devam ediyordu. Bir klasiktir kuşbaşı pide, kıymalı pide… Peki Balzamik Soslu Üç Peynirli ve Ege harkası Zeytinli Pideler? Bence; ya döneri ayrı yemeye gelin, ya da pideleri. Çünkü boyutları büyük ve bitiremiyorsunuz… Favorim, balzamik soslu peynirli pideleri oldu. Çünkü diğer çeşitleri her yerde yiyorum.

Savor Döner Restoran Pide Çeşitleri: Balzamik Soslu 3 Peynirli Pide favorim oldu.

Savor Döner Restoran Pide Çeşitleri: Balzamik Soslu 3 Peynirli Pide favorim oldu.

Savor Döner Menü: Tatlı Pide

Son olarak damakta tatlı bir lezzet bırakan, Tatlı Pideleri tattık. Waffle ‘ın pide versiyonuyla karşımıza çıkan “Tatlı pide” çaylarımızla müthiş bir uyum içerisindeydi. Muz, çilek, nutella (mı acaba?) yoğun bir şekilde pidenin içerisinde pişerken, üzerine serpiştirilen pudra şekeri, tatlı ihtiyacımı fazlasıyla giderdi diyebilirim.

Waffle usulü Tatlı Pide

Waffle usulü Tatlı Pide

Aynı zamanda soframızda bulunan salatalar, turşular, acılı soslar ve haydari yediklerimize çok yakıştı. Turşular hemen o gördüğünüz kavanozlardan bizim soframıza geldi. Hafif acılı sos ve bol yeşillikli salatası da tatmaya değerdi.

Savor Döner İkramlar

Savor Döner İkramlar

Ve benim damağımdaki lezzetlerin kaleme dökülmüş hali bu kadardı. Bir başka etkinlikte daha görüşmek dileğiyle!

2016 Tadım Etkinlikleri

2016 Tadım Etkinlikleri | Savor Döner “Ankaralı Kadın Bloggerlar”

YORUM YAPIN

Yukarı git
4 Shares
Share4
Tweet
Share
+1